Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek kényszergondolatok...

Mit tegyek kényszergondolatok ellen autóvezetés közben?

Figyelt kérdés

A problémám nagyon kínoz már.

Az a helyzet, hogy vezetés közben és után gyötörnek a kényszergondolatok. Folyton azt hiszem már betegesen, hogy elütöttem valakit. Ilyenkor, ha megtehetem újra visszamegyek az érintett útszakaszra, hogy megbizonyosodjak, hogy nem-e történt semmi baj. Persze sosem történik semmi csak a hülye agyam képződménye az egész. De ilyenkor sem tudok megnyugodni, mert akkor meg az utána lévő kereszteződést/zebrát elhagyva bizonytalanodok el. A végtelenségig is ellenőrzném, hogy nem-e történt baj.


Van, hogy napokig örlődöm, hogy vajon nem-e ütöttem el valakit tolatásnál. Pedig vissza is nézek mindig+tükrök. Volt hogy már azt is megnéztem a neten nem-e történt gázolás ott, ahol jártam.


Nagyon beteges tudom.. az a legrosszabb benne, hogy agyilag felfogom, hogy nem történt semmi, de valami átvált és jönnek a hülye gondolatok. Egyébként máskor is előjön a kényszeres ellenőrzés nálam, de a vezetésnél a legerősebb.


2020. aug. 28. 17:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hogy “gyógyítja” ezt egy pszichólógus? Mi a menete?
2020. aug. 28. 17:25
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
terápia. mindegyik pszichológusnak más a módszere
2020. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
jobb ha nem vezetsz. menj busszal.
2020. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Én autóba sem ülnék a helyedben amíg nem beszéltem egy szakemberrel. Ön és közveszélyes vagy, ha vezetés közben halucinálsz és nem tudsz koncentrálni.
2020. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Ne vezess.
2020. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jézusom nem halucinálok.. jól vezetek, sőt emiatt még extrán biztonságosan is. De ennyire már nem kéne túltolnom. Ez nem halucináció. Pont, hogy az a félelmem, hogy balesetet okozok, ezért 6-szor ellenőrzöm, hogy jön-e bárki/bármi. Ostoba.
2020. aug. 28. 19:30
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
A stílusod lehengerlő. Senki nem bántani akart. Ha elütsz valamit azt egyértelműen érzékeled. Ha jól vezetsz akkor tudsz annyira összpontosítani, hogy ezt neked is éselned kéne. Más az, hogy aggódsz hogy megtörténik és más az, hogy azt hiszed megtörtént és visszamész. Az aggodalmat legyűrheted egyedül, az viszont, hogy azt hiszed valami ilyen volumenű dolog a forgalomban történik és annyira nem tudod elválasztani a valóságtól, hogy még ellenőrzöd is az igenis ön és közveszélyes. Ez nem sértés, ami miatt személyeskedned kellene ismeretlenül felnőtt emberként, hanem egy mérlegelendő dolog? Mi lesz ha egyszer annyira megrémülsz, hogy nem csak utólag mész vissza, hanem elrántod a kormányt??
2020. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
én értem, hogy kérdező mondjuk az erősen szorongó de még az épeszű kategóriába tartozik, de a vezetés az nem vicc. pár tonna vassal közlekedsz. nem személyeskedésből, nem gyűlöletből, de önként add fel a vezetést, szerintem mindenki ezt mondja. én is busszal járok és még oly sokan mások. Az ország nagy része. Neked is menni fog.
2020. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

#7 Most megmondom neked, hogy a kérdező nem ön és nem közveszélyes, ugyanis ugyanilyen problémával küzdök én is, lényegében én is kiírhattam volna ezt a kérdést. Azért hiszed annak, mert egy normális (bocs kérdező) nem tudja valójában megérteni, hogy mit is érez a kérdező, mik ezek a gondolatok, így jöhetnek olyan téves elképzelések, hogy hallucinál stb. Nem, egyszerűen arról van szó, hogy utólag elkapja egy érzés, hogy "mi van, ha...." és bár logikusan tudja, hogy nem történt semmi, nem hagyja nyugodni, belső feszültség keletkezik benne és félelem, aggódás.

Az mondjuk valóban gáz, ha ez még a vezetés közben is előjön, mert azért az tényleg minimálisan elvonhatja a figyelmed, ha nem is érzékeled.

Egyértelműen OCD-s vagy, nem könnyű gyógyítani, általában terápia + gyógyszer vezet eredményre, nálad súlyosnak is néz ki. Mindenképpen érdemes szakemberhez fordulnod, mert magától nem lesz jobb, sőt szarabb lesz és igazából nem jó szorongva élni az életed, fizikai betegségek is lesznek belőle.

2020. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
úgy beszéltek mintha kötelező lenne vezetni. Nem, nem kötelező. Komolyabb vizsgálatokhoz kéne kötni a jogosítványt.
2020. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!