Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ijeszto kenyszergondolatok...

Ijeszto kenyszergondolatok ellen mit tehetnék,?

Figyelt kérdés
Help. Egy pàr hónapja pànikbetegséget àllspitottak meg nàlam. Ezzel nagyjàból megküzdöttem egyedül. Viszont most megjelentek az ijesztő kényszergondolatok melyek teljesen én idegenek és tönkreteszik a napjaimat. Soha nem tudnék àrtani a szeretteimnek se senkinek. Van erre vmi megoldas? Volt vki ilyen helyzetben? Mi a leg célra vezetőbb? Kerem aki tud segitsen. Tudom, hogy minden fejben dől el de ez most nagyon nehez.
2018. jan. 28. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségre kaptál gyógyszert? Mert ettől lehetnek rossz gondolataid. Vagy pedig az antidepi, és a nyugtató nem illik össze. Ha pedig nincs gyógyszered, írass magadnak...gyógyulj meg.
2018. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szedek es nem is szeretnék szedni semmi gyogyszert. Nagyon elenne vagyok. Valami mas segithetne? Szerencsere nagyon jó csaladom van. Megertö szerető ferjem. Valahogy cdak ki lehet ebbo jonni igaz??
2018. jan. 28. 11:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatsz egyedül "ellene menni", hátha sikerül. Ha pár hét alatt nincs változás, akkor viszont nincs mese, el kell menni orvoshoz.

Szóval alternatív/holisztikus szemléletű orvosok a megfelelő életmódban és táplálkozásban látják a gyógyulás lehetőségét.

1. Vitaminok és ásványi anyagok: omega3, B-komplex, Magnézium, D-vitamin az alap, az ajánlott értékeknél nagyobb mennyiségben, szóval nem elég bekapni egy multivitamint például.

2. Táplálkozás: kerülendő az alkohol; minél kevesebb legyen a koffein, a túlcukrozott vackok, a feldolgozott élelmiszerek, az üres szénhidrát. Fokozatosan át lehet szokni a sok zöldséget, gyümölcsöt, fehérjét tartalmazó kajákra. (Húsokból a fehér húsok jók, ill. a halak meg a tengeri kütyük.)

3. Rendszeres sport, vagy legalább sok mozgás (napi fél óra intenzív séta is már megfelelhet).

A jóga és hasonlók relaxnak jók lehetnek, de nem helyettesítik az intenzív mozgást.

Viszont kell az ellazulás, a stresszoldás is, erre is találd meg a saját módszeredet.

2018. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon kedves.
2018. jan. 28. 13:25
 5/11 A kérdező kommentje:
4-5 hete tart valtozo intenzitassal. Eszre vettem, hogyha nagy stressz vagy valami rossz ér akkor erősödik fel. Alapjaraton egy jo kedvu ember vagyok. Imadom a gyerekem a ferjem. A csaladom. Nincsenek anyagi gondjaink. Szoval szamomra erthetetlen. Hozzam közel allok szerint nem tudom magam lekötni. Sokat unatkozom. Ami igaz sajnos.
2018. jan. 28. 13:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a rendszeres sportolással kevesebb időd lesz unatkozni. Maga a sport is stresszoldó egyébként, a B-vitamin és az Omega3 pedig jó hatással van az idegrendszerre.

Azt nem tudom, hogy gyerek mellett hogy van időd unatkozni, nekem sose volt... Ha több időt töltesz vele, az mindkettőtök számára hasznos lesz, játék, mese, programok, bármi. :)

Nekem egyébként a takarítás nagyon jó stresszoldó volt éveken át, más problémám szerencsére nem volt. De ismerek olyat, aki depis, stresszes és erősen ocd-s volt (bár nála kényszergondolatok nem voltak, csak kényszeres cselekvések), és egy csomó féle gyógyszert kipróbált, amiktől csak egyre rosszabbul lett, még pánikrohamai is lettek. Aztán most a vitaminokkal hónapok óta tök jól elvan, kevesebbet stresszel, nem depizik, nincsenek pánikrohamai, és a kényszerek is gyengültek. :)

2018. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi Kedves utolsó! Tökèletesen igazad van. Ha jövünk megyünk a gyerekkel vagy főzök takaritok akkor nincs semmi bajom. Csak.ha itthon kell maradnunk egyedul. Akkor mindenféle baromságon agyalok, pedi tenyleg mindenem megvan és elvileg ez életem legboldogabb időszaka kellene, hogy legyen. Lehet a pànik hozta ezt magàval utórezgésként. Azzal is megküzdöttem mindenféle gyogyszer nélkül mert nagyon jol tudom, hogy minden fejben dől el. Diplomas értelmes nő vagyok. Lehet a nagy vàltozastól is, hogy elköltöztünk otthonról. Új élet. Önàllósodàs. Nem tudom. Köszönök minden kedves vàlaszt. Nagyon jol esik.
2018. jan. 28. 14:11
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as és 6-os vagyok. Nagyon szívesen mindent, és drukkolok neked. :)

Csak még annyit, hogy az ilyen nagy változások valóban nehezebb időszakok, de majd túllendülsz ezen is. :)

2018. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 3-as és 6-os!! Minden erőmmel azon vagyok, hogy legyőzzem ezeket a szàmomra idegen és ijesztő kényszergondolatokat. Annyira ellenkeznek ezek a természetemmel, hogy mérhetetlen félelemmel és szorongàssal jàrnak. Minden jót Neked is az életben!
2018. jan. 28. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó érzés olvasni, hogy nem vagyok ilyen gondolatokkal egyedül :) Nekem időről időre másmilyen tartalmú kényszerképzeteim vannak, egy ideig attól féltem, hogy megáll a szívem, máskor hipochondrikus tüneteim voltak, vagy akár szexuális tartalmú(attól rettegtem, hogy homoszexuális vagyok, pedig semmi jel nem utal rá, de már szinte bemagyaráztam magamnak). Én most tervezek ezzel pszichológushoz menni, de gyógyszereket én sem akarnék szedni.


Amúgy pontosan az unatkozás áll ezek mögött. Én egyetemre járok, jómódú családban élek, van barátom, egészséges vagyok, a legboldogabbnak kéne lennem. Aztán képes vagyok ilyen hülyeségeken szorongani...most pl van 3 hét szünetem így a vizsgák után és sokat vagyok itthon egyedül, persze, hogy rámtörnek az értelmetlen gondolatok. Miharabbi “gyógyulást” kívánok Neked is! :)

2018. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!