Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus megszakíthatja a...

Pszichológus megszakíthatja a terápiát?

Figyelt kérdés

Akkor, ha valami felkavarót vallok be neki, amit minden ember elítél.

Ráadásul olyan dologról van szó, amit még a férfiak sem tolerálnak, nemhogy egy nő.



2022. dec. 31. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
A pszichológus nem kavarodik fel. Mindenképp mondd el neki, mert anélkül nem teljes a rólad alkotott képe. Csak nagyon alapos indokkal hagyhatja abba a terápiát, nyilván lehet olyan is, hogy erkölcsileg annyira elítél egy tettet, hogy nem tud vele tovább dolgozni, de ehhez azért nagyon szélsőségesnek kell lennie a tettnek. De akkor se az utcára rakja, hanem javasol másik szakembert. Szexuális normaszegés esetén szexuálpszichológust, aki ért is hozzá.
2022. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Ezen én is tanakodok kérdező. Sajnos csináltam egy olyan dolgot életemben, amire nagyon nem vagyok büszke és ráadásul még törvénytelen is. Nem merem bevallani a terapeutámnak, pedig hozzátartozik a traumámhoz.
2022. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Amennyiben nem öltél, erőszakoltál meg egy embert, úgy kétlem, hogy ettől tartani kéne.
2022. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Amit én csinálok az nem törvénytelen, legalábbis magyarországon nem, de undort, megvetést, és félelmet váltana ki másokból, ha megtudnák. Ahogy az első válaszoló írta, lehet egy szexuálpszichológust kellene inkább keresnem, de szerintem ez még neki is sok lenne.
2022. dec. 31. 12:57
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Akkor nincs mitől tartanod, sőt...

Neki eleve az is sokat mond, hogy te magad hogy vélekedsz az állapotról, hogy titkolni akarod stb

2022. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Egy szexuálpszichológusnak nem lenne sok, hát ezeket tanulják. Legalább lát hús-vér példát. Még segíthet is, mert nem biztos, hogy ez genetikailag beléd van kódolva, hanem valami helyett csinálod.

2-es, ha megbízol a terapeutádban, mondd el neki, még megtisztelve is érezné magát, te pedig úgyse fogsz kilábalni a bűntudatból, amíg meg nem osztod.

Aki lehúzott engem mint elsőt, az vajon melyik állításomat tagadja, persze anélkül, hogy érvekkel cáfolná?

2022. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

1/6-os: a lepontozással nem érdemes foglalkozni, mindig van pár idióta, aki ezzel szórakozik, függetlenül a választól. A válaszod korrekt, a hülyéket meg nem érdemes észrevenni.


Kérdezö: nyugodtan beszélj vele a témáról, ha netán úgy látja, hogy nem tud vele bánni, akkor átirányít megfelelö szakemberhez, de gyakorlatilag ilyen nem szokott elöfordulni, elég sok mindenre fel vannak készülve.


Ugyanez érvényes a 2-re is, a terapeuta nem fog elborzadni, és semmiképpen nem fog sehol bejelenteni, viszont ha lényeges dolgot elhallgatsz, az nagyon akadályozza a terápia kimenetelét.

2022. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Meg, de általában nem azért teszik, mert "nem tetszik, amit hallanak", hanem pl nem jutnak egyről a kettőre, vagy a páciens beléjük szeret (előfordul, sajnos)...
2023. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Az, hogy beléjük szeret, az legtöbbször nem szerelem, hanem a pszichoterápiákban jól ismert áttétel, felruházza a terapeutát idealisztikus, vágyott tulajdonságokkal, aki valójában nem ő, ez nem ok a terápia megszakítására. Még előnyös is lehet a terápiás kapcsolat szempontjából. Baj akkor van, ha ő is elkezd vonzódni, de ez ritka.
2023. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megpróbálok férfihoz menni, könnyebben megnyílnék szerintem.
2023. jan. 1. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!