Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egy 37 éves férfi nem vezet autót?

Figyelt kérdés
Megpróbálom összefoglalni, hogy mire is szeretnék választ találni. Szóval 1 éve dolgozom Ausztriában egy cégnél és van egy munkatársam (osztrák férfi) akivel jól megértjük egymást és mivel egy műszakban dolgozunk együtt járunk munkába (az én autómmal) Ő 2008 óta dolgozik ennél a cégnél, és a szintén régen ott dolgozó kollegák szerint még sosem látták autót vezetni, mindig vagy busszal jött dolgozni, vagy egy munkatárssal. Beszélgettünk már bizalmas témákról is (egyidősek vagyunk) és elmondta nekem, hogy antidepresszánsokat szed, és mostanában egyre többször az jár a fejében, hogy nem akarja az életét tovább folytatni. 3 éve nem fogyaszt alkoholt, nem dohányzik és vegetáriánus. Én mikor megismertem áprilisban, úgy gondoltam kissé fura figura, de jó értelemben. Ő is szereti a sci-fi-t és érdeklik a repülőgépek, mint engem ezért is kezdtünk el beszélgetni (fémiparban dolgozunk). Egy munkatárs szerint kb 3 éve még szinte alig beszélt a többiekkel, most azért már ez megváltozott. Szeptemberben egy munkatársunk nyugdíjba ment és rendezett egy kis bulit, amire eljött velem és még egy munkatárssal, viszont a buli előtt nekem azt mondta, hogy nem biztos, hogy társaságban tud enni. A bulin nem voltunk sokáig (én sem iszom és a 3. kollega sem, akivel együtt mentünk, így leléptünk mikor a többiek már kissé be voltak rúgva) végül is szinte végig mellettem volt a bulin és keveset evett is. Amit én Ausztriában látok, hogy az ilyen korú osztrák férfiak nagyon büszkék az autójukra és általában szeretnek vele villogni.
2022. dec. 31. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert nincs jogsija?? Tudod nem mindenkinek van...
2022. dec. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de van jogsija
2022. dec. 31. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Akkor viszont a gyógyszerei miatt, lehet vannak olyan mellékhatások amik zavarnák a vezetésben, illetve vannak olyan gyógyszerek amik szedése mellett nem szabad vezetni, mert pl homályos látást okozhat vagy szédülést meg ilyenek.
2022. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy fémöntödében dolgozik, ahol darut kezel (3,5 tonna felettit is) és targoncát vezet. Lehet, hogy rosszul ítélem meg, de én azt láttam rajta, hogy az emberektől komplexusa van, én úgy gondoltam, hogy talán az autóvezetéshez is hasonlóan viszonyul. De ezek csak az én gondolataim, és nem biztos, hogy így van, ezért is írtam ki a kérdést.
2022. dec. 31. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Ferjem se vezet, 30 eves. Tok egyszeru a sztori, annyira figyelmetlen (szerinte), hogy neki nem menne, jogsija sincs.


Mondjuk a figyelmetlenseget meg tudom erositeni, de nyilvan mivel sose probalta, ezert sose derul ki, menne-e neki.

De ha o nem erzi biztonsagban magat, akkor inkabb ne is uljon autoba.

En vezetek, elvagyunk igy boven :D

Sokan csodalkoznak amugy, hogy ez hogy lehet, de en nem is ertem. Miert muszaj egy ferfinak vezetnie mindenaron es miert ne lehetne egy no a csalad “soforje”?

Na mindegy.

2022. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
4. Miért nem kérdezed meg tőle?
2022. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem merem megkérdezni.
2022. dec. 31. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Egyszerűen nem szeret vezetni :)
2022. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Az antidepresszáns okozhat olyan mellékhatást, amivel nem javasolt vezetni, pl. lecsökkent reakcióidő.

Egy öngyilkosságra hajló embernél meg főleg jobb, ha nem vezet, mert hirtelen gondol egyet, és úgy akar azonnal meghalni, hogy közben megöl négy másik ártatlan embert egy pl. frontális ütközéssel.

2022. dec. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem mindenkinek megy a vezetés, hiába van jogsija, semmi gond ezzel, nem is tudom miért zavar ez téged.
2023. jan. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!