Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kísérletnek számít?

Öngyilkossági kísérletnek számít?

Figyelt kérdés
Napokban eléggé kiakadtam (hogy miért az nem lenyeges), fogtam egy pengét és mindkét karomon rengeteg vágást csináltam (nem felszínes vagasokat, de azért nem is olyat amit varrni kellett), és jó sok vér lecsöpögött a padlóra, gondolkoztam egy ideig hogy mit csináljak, folytassam e hogy még több vágást ejtsek e, és elvérezzek, vagy hagyjam abba, kössem be a sebeimet és feltakaritsak. Egy ideig gondolkoztam, természetesen az utóbbi mellett döntöttem.

2023. jan. 2. 02:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Egyéb (kifejtem)
36 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Ezt már olvastam tegnap úgyhiszem
2023. jan. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Komoly pszichés problémára utal, menj el pszichiáterhez, lesz ez még rosszabb is.
2023. jan. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem számít kísérletnek. Nálam se vette annak a pszichiáter viszont ezt kezelni kell,mert valóban rosszabb lesz
2023. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 020310192051759397 ***** válasza:
100%

Nem. Ez egy ROSSZ feszültség levezető módszer. Akkor szoktak az emberek csinálni, ha dühösek, haragosak, bűntudatuk van, vagy félnek, szoronganak, esetleg a szégyen gyötri őket. Általában egy negatív érzés, egy régi, nyomasztó emlék hirtelen felbukkanása, vagy egy aktuális, nehéz helyzettel való megküzdés sikertelensége, a szülőkkel kialakuló konfliktusok váltják ki. Ez a módszer segít megküzdeni a ezekkel (legalábbis úgy gondolják akik ezt csinálják pedig nincs így). A fizikai fájdalom eltereli a figyelmet a belső, érzelmi fájdalomról. Akik ilyet csinálnak, azt szokták mondani, hogy

"könnyebben tudnak megküzdeni a vérző csuklóval, mint a bűntudattal vagy a szégyennel, amit éreznek". Nagyon gyakori szokott lenni, hogy más dologgal együtt fordul elő, mint például depresszió, evészavarok, szorongás, poszttraumás stressz-szindróma.

Azt gondolom és tudom is, hogy pszichológushoz és pszichiáterhez kellene elmenned és ott megfelelő segítséget kapsz, hogy leküzd ezt.


(én úgyan ezt csináltam. Elkezdtem járni/rendszeresen járok pszichológushoz és pszichiáterhez ahol segítenek legalábbis úgy érzem)

2023. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Ezt az emberek nem azért csinálják, hogy meghaljanak, hanem hogy levezessék a feszültségüket/ megbüntessék magukat. Nem számít öngyilkossági kísérletnek, ha nem egyértelműen és elszántan az volt a cél, hogy megöld magad.


Nagyon vigyázz magadra, értékes vagy!! És vigyázz a vagdosással, mert nagyon könnyen függőséget okozhat (tapasztalatból mondom...)

2023. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!