Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolatokból van kiút?

Öngyilkos gondolatokból van kiút?

Figyelt kérdés

Ha már eljutottam arra a pontra, hogy az életet értelmetlennek érzem és örömet se okoznak a különböző tevékenységek lehet ebből kiút?

Mintha kiüresedett volna az élet.

Például most karácsonykor díszítettem a fát, láttam, hogy milyen szép lett de mégse éreztem semmi pozitívat csak azt, hogy nincs kedvem, felesleges az egész. Csak a családtagok kedvéért csináltam, hogy nekik ne rontsam a kedvüket.

Egész nap csak arra várok, hogy elteljen a nap. Ma is. Már azt érzem, hogy nem nekem való ez az élet be kellene fejezni, legalább nem szenvedjek tovább. Egész nap egyedül vagyok a gondolataimmal, nincs kivel beszélgetnem. Az öngyűlölettől se tudok szabadulni, nem tudom, hogy legyek olyan ember aki jó valamire, valakinek. Azt érzem, hogy őszintén soha nem szeretett senki se. Nem tudom, mit tegyek.



2023. jan. 3. 15:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%

Első sorban fordulj pszichológushoz, nekem is volt így és segít, de aki igazán segíthet önmagadon az te vagy.

Rakj be egy szomorú zenét és sírd ki magad, utána jobban fogod érezni magadat. Próbálj meg csak sétálni legalább 20-30 percet naponta és figyeld meg a környezetedet.

Ne próbálj megfelelni másoknak, hidd el hogy szeret a családod még ha nem is gondolod így.

2023. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%
Ez pszichológus, sőt pszichiáter kompetenciája már. Amiket írsz, azok a depresszió tünetei. Van kiút természetesen, szakember segítségével. Bárkivel megtörténhet, hogy eluralkodnak rajta ezek az érzések, nem a te hibád, nem te vagy a rossz. Ez betegség, és van rá gyógyszer
2023. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Nekem csak a gyógyszer segített. Pszichológus nekem nem ért semmit,de lehet csak rosszat fogtam ki valakinek viszont segített. A Búra.hun nagyon sok ilyen ember van ott tudsz beszélgetni másokkal a tapasztalataikról
2023. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
55%

Depressziós vagy. Elmehetsz vele orvoshoz, és kétféle kezelést kaphatsz. Vagy mosolyogva bátorítani fognak, hogy fel a fejjel, vagy kezedbe nyomnak valami kecierős lónyugtatót, hogy íme a csodaszer, és istenbizony nem leszel függő egész életedre tőle, becsszó...


A harmadik megoldás a következő. Vásárolj be a neten (pl. vitaltrend.hu):


- inozitolt

- taurint

- L-theanint

- Mg-biszglicinátot.


Ezek mind recept nélkül kapható, veszélytelen táplálék-kiegészítők. Bajod csak akkor lehet tőlük, ha szívlapáttal zabálod.


Reggel egy púpozott kiskanál inozitol, fél kiskanál taurinnal.


Este két kapszula L-theanin és két kapszula magnézium.


Kb. egy-másfél hét, és rendbejön az agyad.


A buta prolik pedig jöhetnek lepontozni és hőbörögni.

2023. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Ne öld meg magad, helyette inkább sörözzél, borozzál, pezsgőzzél, hallgass jó zenéket, de a lényeg a túlélés. Én 31 éves vagyok, 3 hónap múlva 32 leszek és az én életem is egy nulla. Engem is csak anyám szeret, meg a nővérem, de 20-on éves koromtól én is öngyilkos akartam lenni, de túl gyáva vagyok, hogy végezzek magammal. Mellesleg nem hiszek a halál utáni életben, szerintem, ha meghalunk vége mindennek. Szóval én letettem az öngyilkosságról és inkább élek ameddig még élhetek. Vannak az életben jó dolgok is. Mondjuk gyűjtsél pénzt egzotikus nyaralásra. Én arra fogok gyűjteni, hogy elmehessek Bora Bora-ra nyaralni. Mindig oda vágytam. Szóval kezdjél valamit az életeddel, de ne legyél öngyilkos.
2023. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy családtagok nem vesznek komolyan, félek, hogy más se venne. Lehet, hogy szeretnek de csak addig amíg eljátszom, hogy jól vagyok. Így úgy érzem nincs is értelme próbálkozni jobban lenni, ha senkit nem érdekel, hogy vagyok valójában. Gondoltam már rá, hogy megsebesítem magam súlyosan akkor talán komolyan vennék. De nyilván ezt nem teszem meg, finoman szólva nem lenne szép dolog. Egyedül kellene kijönnöm ebből de úgy érzem túl gyenge vagyok hozzá.
2023. jan. 3. 16:25
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Ém voltam depressziós, igazoltan, ugyanezeket éreztem amit írsz. Borzalmas volt, de felépültem. Írhatnak itt bármit, ez egyedül nem megy, nem az a szint már, hogy zene meg séta stb segít. Pszichológus kell, vagy orvos, ha megteheted magánba menj, mert államiban csak gyógyszert adnak és annyi
2023. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
5-ös, gratulálok, depresszióra alkoholt javasolni. Pont azt kellene kerülnie. Meg a füvet, mert attól még skizó is lesz ebben az állapotban.
2023. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%
Az 5-ös vagyok. Én is depressziós voltam rohadtul 20-on évesen, meg gyűlöltem magam, nem volt önbecsülésem, de már sikerült elfogadnom magam, és helyre állítottam az önbecsülésemet is. Ez mellett pedig alkesz vagyok, most akarok visszább venni az alkohol fogyasztásból, de a kérdezőnek sem lenne baja a piától. Az ital segít ellazulni, megnyugodni. Amúgy nem vagyok drogos, a füvet nem ajánlottam, én sem füvezek.
2023. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy én szoktam hallucinálni is, de iszok rendszeresen, meg pszichiáterem által felírt gyógyszereimet is néha sörrel, vagy pezsgővel veszem be. Oszt még mindig életben vagyok.
2023. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!