Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolatokból van kiút?

Öngyilkos gondolatokból van kiút?

Figyelt kérdés

Ha már eljutottam arra a pontra, hogy az életet értelmetlennek érzem és örömet se okoznak a különböző tevékenységek lehet ebből kiút?

Mintha kiüresedett volna az élet.

Például most karácsonykor díszítettem a fát, láttam, hogy milyen szép lett de mégse éreztem semmi pozitívat csak azt, hogy nincs kedvem, felesleges az egész. Csak a családtagok kedvéért csináltam, hogy nekik ne rontsam a kedvüket.

Egész nap csak arra várok, hogy elteljen a nap. Ma is. Már azt érzem, hogy nem nekem való ez az élet be kellene fejezni, legalább nem szenvedjek tovább. Egész nap egyedül vagyok a gondolataimmal, nincs kivel beszélgetnem. Az öngyűlölettől se tudok szabadulni, nem tudom, hogy legyek olyan ember aki jó valamire, valakinek. Azt érzem, hogy őszintén soha nem szeretett senki se. Nem tudom, mit tegyek.



2023. jan. 3. 15:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hány éves vagy?

Apró örömöket kell találni a nap folyamán, pl de jó hogy megnézted ezt a filmet, de jó hogy meghallgattad a kedvenc számod, de jó hogy ez meg az történt.

Nekem esküszöm ez segített, lehet hogy meg akarok halni de legalább ,meghallgathattam ezt a Lana Del Rey számot, és erre nem lett volna lehetőségem, ha most nem vagyok életben.

Egyszer élünk, így is úgy is meghalunk, hülyeség lenne felgyorsítani a folyamatot, a depresszív korszak is véget ér egyszer és lehet hogy pont egy öngyilkosság után történtek volna olyan dolgok amik jóra fordítják az életed. Maradj itt hogy kiderítsed.

2023. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy én is feküdtem bent pszichiátrián is Balassagyarmaton és a szobatársam egy agresszív, nárcisztikus baromállat volt, aki már sitten is ült korábban és egy cigánnyal együtt életveszélyesen is megfenyegettek engem többször is. De már mindegy. Soha többé nem megyek pszichiátriára, mert attól még az is jobb, ha itthon hallucinálgatok a 4 fal között meg piálok.
2023. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert valaki pszichiáterhez megy és gyógyszert akar szedni depresszióra nem kell befeküdnie kórházba.
2023. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Próbálkozok dolgokkal de valahogy hosszú távon semmi nem segít. Az a baj, hogy már 1 éve tart ez és úgy tűnik nem jobb semmitől, ezért is mondom, hogy lehet elértem egy olyan állapotba ahonnan nincs visszaút.
2023. jan. 3. 17:11
 15/30 A kérdező kommentje:
Talán adok még egy esélyt a pszichiáternek és a gyógyszernek, jó lenne ha segítene. Csak félek, hogy önsajnáltatatásnak fogják mondani és nem segítenek.
2023. jan. 3. 17:15
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Adj esélyt mindenképp! Ha megteheted, ne az államit válaszd, ott tényleg csak a gyógyszer megy. Vagy ha nincs pénzed azt is megteheted, hogy államiban íratsz gyógyszert, és jelentkezel pszichológushoz a helyi családsegítőben. Ott van ingyenes pszichológus általában
2023. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Sajnos pénzem nem sok van, így csak az államot tudom választani. Nekem a gyógyszer is megfelelne ha segít, ennél rosszabbat nem nagyon tud csinálni amiben most vagyok.
2023. jan. 3. 17:41
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok, és hogy megmondtam, hogy a buta prolik őrjöngve le fognak pontozni. Látom, azóta már alkeszek is osztják az eszet, hogy igyál. Persze, igyál csak, ha olyan akarsz lenni, mint ők. Komolyan mondom, a sok birka magyarba kár a jó tanács. Tutujgassátok egymást, mint a barinők, szarjátok le a megoldásokat.
2023. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, már mondtam, hogy ne menj orvoshoz, mert leszedálnak és függővé tesznek. Magyarországon a mentálhigiénés kezelés kimerül a Frontinban és a Xanaxban. Én szóltam!
2023. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16%

Leszedálásról beszéltek, attól sokkal rosszabbat is tudnak a pszichiáterek, én szóltam... Pár év után nem csak lelkileg hanem testileg is roncs leszel és maradandóan. Tapasztalat sajna... Akkor aztán mégegy nyomós okkal több lesz, h megöld magad. Pszichiátreknél a drog meg a pia is jobb, ja. De azt se ajánlom. Pszichológus meg egy rossz vicc. Unottan kérdezget, sablon szarságokat mond, aztán mikor végre letelik az idő, nagy lelkesedéssel kéri a pénzt, és ad kövi időpontot.

Keress pénzt! A pénz boldogít. Aztán találj hobbit amit szeretnél csinálni, mindenkinek van ilyen, csak meg kell találni. Önismeret...

2023. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!