Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségzavarral...

Milyen személyiségzavarral küzdhet az, akitől se kérni nem lehet, se egy halvany kritikát se tud elfogadni vagy észrevételt?

Figyelt kérdés

A férjemtől semmit se kérhetek, ami azzal kapcsolatos, hogy tegyen ő is valamit a közös lakásunkért, olyan mindennapi dolgokért, hogy étkezések, főzés, takarítás stb. Ezekből semmi részt nem vállal. Azt állítja de hát kérjem meg, ő szívesen segít. Azonban bármit kérek azt feleli miért utasítgatom? Nagyon agresszívan reagál ilyenkor. Ha szépen kérem, ha felvetem, ha határozottan kijelentem akkor is.

Egy példa: Légyszíves segíts a takarításban, megtennéd, hogy felmosod a konyhát? Erre dúlni-fúlni kezd, levágja az örökké a kezében tartott telefonját és úgy kezd neki felmosni, hogy önt 2 deci hipót, bő vízzel felmos, majd lerakja a felmosóvödröt benne a koszos és hipótól büzlő vízzel és elvetődik az ágyon. És beszól: vagy van még valami utasítás? Valami amit elmulasztottam? Azt már feladtam, hogy elmondjam hogyan mosson fel.


Ami azonban ennél is rosszabb, hogyha merek neki olyat mondani, hogy ő is megnézhette volna nem fogyott-e el a krumpli vagy van-e még ennivalója az állatának vagy bármi hasonló egyszerű a mindennapi teendők sorába tartozó dolog, akkor felcsattan és drámai csapkodás és elvonulas közben azt ordítja tehát ez is az én hibám, erről is én tehetek vagy ez is az én felelősségem, nahát tudtam!

Nagyon bunkón adja ezeket elő. Arról nem beszélve, hogy peldaul olyan egyszerű dolgokrol van ilyenkor is szó, hogy rengetek tejet iszik és sose szól, ha fogyóban van vagy megitta az utolsót es egyszerüen csak annyit jegyzek meg, hogy hopp nincs mar tej, legyszí legközelebb szólj már, ha látod el fog fogyni, mert hoztam volna akkor a boltból. Tehát nem szidás, nem kritika, de ilyenkor nekem esik.


Nem értem, nem tudom mi baja van. Nem újkeletű, nem lehet vele megbeszélni, és az az érdekes, hogy ha hónapokig egyszerűen meg se szólalok azaz nem kérek tőle semmit, egy apró negatívumot se jelzek, akkor is ha utana valamit mégis, akkor támad, felháborodik.


Már nem bírom. Félek megszólalni.


2023. jan. 6. 05:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Uhhh, ez nagyon mérgező... Már bocs, hogy ezt mondom, de szerintem ő szimplán egy agresszív, hisztis p.cs, akinek nem sikerült felnőnie agyban. Eleve kezdjük ott, hogy a házimunka, takarítás nem a te feladatod, hanem mindkettőtöké. Tehát, ha ő is csinál valamit, azzal nem neked segít, hanem csak méltóztatik elvégezni a munka ráeső részét.


Megváltoztatni nem fogod tudni, szerintem válj el tőle, mert ennek így nincs értelme. Csak szenvedsz mellette.

2023. jan. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Exférj detto. Semmit nem akart csinálni. Ha megkértem, agresszív módon üvöltözött, vagy megcsinálta, de abban köszönet nem volt. Vagy "nem értett hozzá", "nem volt kedve hozzá", "elfelejtette".

Amikor már én lapátoltam a 100 méteres feljáróról is a havat nő létemre a 75 éves szomszéddal, ő meg döglött közben a tévé előtt, felálltam és elváltam tőle.

2023. jan. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem minden idiota ember szemelyisegzavaros. Ezt valami masik kerdesnel jol kifejtette valaki, mar nem emlekszem hol. De a lenyeg az volt, hogy ne probaljatok mar mindenkire rahuzni valamit, mert ezzel gyakorlatilag felmentitek a pcsfejeket a tetteik alol, hogy nem ok tehetnek rola. Van aki szimplan egy gyoker.

Ezt a fajta agressziot okozhatja 1-2 dolog, mint pl az, hogy rohadtul nem szeret mar teged es minden idegesiti, amit mondasz, es/vagy ruhelli a munkajat, az egesz eletet es rajtad vezet le mindent.

En ebben nem latok semmifele szemelyisegzavarra utalo jelet. Tudom, hogy jol hangzik mostanaban arrol panaszkodni, hogy narcisztikus a ferjed, de nyugi, panaszkodhatsz a ferjedrol akkor is, ha szimplan egy fsz!

2023. jan. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Párterápia, ha szeretet van még köztetek, csak a kommunikáció siklik félre.

Viszont az el sem mondod hogyan kell rendesen felmosni részen elgondolkodtam. Miért, hogyan kell? Nem lehet máshogy, csak ahogy neked jó? Van még olyan dolog, ami csak úgy jó a takarításban, főzésben, bevásárlásban, bármiben, ahogy te csinálod?

Nem lehet, hogy ha csinálna valamit, úgyis szólva lenne, hogy te nem így szoktad, nem így kellett volna. Vagy már lett is észrevétlenül, akaratlanul, mert te csak segíteni akartál, hogy a jó, de az a másik autonómiájának kőkemény semmibe vétele, és felgyűlt benne esetleg.

Szét lehetne szálazni ezt egy segítővel.

A férjed a leírtak alapján hasonlított az enyémhez. Mióta én járok segítőhöz, más szemüvegen keresztül látom. Ha nem tud odafigyelni, elfelejti, hogy nincs tej, akkor az nem az ő hibája. Az enyém, ha elvárok valakitől olyasmit, ami nincs neki. És eddig sem volt neki, csak a magam képére akartam formálni.

Stb., stb.

2023. jan. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem személyiségzavar, csak egy ki ha én nem szemétláda!

Gondolom az anyja is elkapatta, és te is, mielőtt összeházasodtatok, most meg természetes, hogy semmit nem csinál. Ha mindig is ilyen volt hozzá se kellett volna menni, ha meg változott, mint előttem írták oka van...

2023. jan. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

#2 Jól tetted, hogy elváltál.


#3 Egyetértek.


#4 Alig mer a csávóhoz szólni a kérdező, hagyjuk már a mentegetését.

2023. jan. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Csak egy tipp. A férjed talán érzelmi szempontból sivár környezetben nőtt fel, a szüleitől, akikkel az embernek elvileg bensőséges a kapcsolata, csak számonkérést és feladatokat kapott. Ez neurotikussá tette valamilyen szinten. Most a feleségeként a te társaságod jelenti neki a legintimebb kapcsolatot, de amikor feladatokat adsz neki, újra átéli a frusztráló gyermekkorát, ezért a heves reagálás. Esetleg egy őszinte, higgadt beszélgetés, vagy egy párterápia jót tehet.
2023. jan. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
*7, én is arra gyanakszom, hogy valamilyen gyerekkorban behuzalozódott sémát triggerel be a férjnél a kérdező. Az a baj - pontosítok: nekem az a tapasztalatom -, hogy nagyon nehéz terápiába elvonszolni az ilyen embereket. Hát még ha valamiben "kiváló" is - mondjuk átlagon felül keres -, azt fogja kifogásként használni. (Oké, hogy nem végzek semmiféle házimunkát, de sok pénzt keresek")
2023. jan. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%

Nem kell egyetérteni. A különbség viszont az, hogy én valóban így voltam a férjemmel. És a felé fordulás segít. Nem a kommemtektől oldódott meg az életem. Persze a válj el, meg a bunkó paraszt az egy nagyon könnyű mantrasorozat, semmi erőfeszítésbe nem kerül. Dolgozni egy kicsit magunkon, a kapcsolaton, belelátni, mint ahogy a 7-es is javasolja, hogy honnan jöhet, na az meló. Nem 3 perc alatt megoldódó probléma egy komment alapján.

De elfogadom, hogy van, aki még itt tart. Az én életemre nincs hatással, hogy ki lép rá az általam bevált útra. Szabad ember mindenki. Van, aki még itt tart, hogy kiírja idegeneknek, van, akit belülről emészt, van aki meg tényleg tenni akar.

Nem vagyunk egyformák.

2023. jan. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jobb híján ide írtam a kérdést. Van egy nagyon régi diagnózisa bipoláris depresszióról és arra szed gyógyszereket. Néha jött azzal, hogy ő beteg és azért ilyen. De idővel úgy gondoltam, ezek biztos nem a bipolárisságból fakadnak.


Én nem az első felesége vagyok (ő x év után elhagyta másik férfiért). Nem hiszem, hogy elkényeztettem. Nem tudom mennyit változott, az biztos, hogy amíg tartott a rózsaszín köd vagy hát az elején akkor nagyon nem ilyennek mutatta magát.


Terápiára egyszer elmentünk (több alkalomra), ott ő úgy mondott el mindent, hogy ő nagyon rendben van, ő a családfenntartó, neki csak hiányzik az egyik nagy gyereke és miatta aggódik, de velünk nem lát problémát.

Aztan tavaly megint mentünk volna, de akkor már nem akart jönni. Amikor elmentem egyedül más miatt, akkor meg kiakadt, hogy mit képzelek, hogy kereshettem magamnak pszichológust, hogy őt kellett volna tájékoztatnom. Nem is értettem miről vavy miért kér számon, hiszen neki is mondtam megyek pszichológushoz beszélgetni.


4-es te kérdezted talán a felmosást. Itt az a helyzet, hogy igen mindenki másképp csinálja, meg legyünk elfogadóak, ne akarjuk megmondani. De...alap esetben nem hiszem, hogy a saját lakásunkban úgy mosunk fel, hogy a felmosóvízbe 1-2 deci hipót beleteszünk és csapatjuk a laminált padlóra, kőre stb. Így 5 max 10 felmosásra elég a hipo, másrészt a tömény klórszag se otthonos. Én sajnos nem így tanultam, és még ha persze rendben csinálja (mert mar jo ideje ez van), akkor meg nem szól, ha épp kiöntötte az utolso 2 dl hipot es az üres flakont visszateszi. Azért itt nem arról van szó, hogy jobbról balra húzza-e és ebbe kötöttem volna bele bar.ikor is. Mert nem.

Ugyanez a mosással, néha mos, de ő pl az öblítőből úgy tölt, hogy kifolyik az adagolóból, a mosószer is. Ha ilyen mondjuk regen volt ő mosott több alkalommal, akkor egy 1-2 literes öblítő az max 10 mosás alatt eltűnt. Miközben rajta van, hogy 30-40 vagy x mosásra elegendő. Egyszer kérdeztem meg miért fogy gyorsan az öblítő, hogy a mosógép adagolója rossz-e, na erre közölte ha jobban értek hozzá, akkor csináljam. És akkor se értettem mi baja, mert tényleg akkor még azt hittem a mosógéppel van a baj. (egy régi darab)


Az egész nagyon nem jól van, csak azt tudom.

2023. jan. 6. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!