Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vonzódik egymáshoz a...

Miért vonzódik egymáshoz a borderline és a kapcsolatfüggő?

Figyelt kérdés
Kapcsolatfüggőség alatt itt azt értem: Olyan ember, aki képtelen kapcsolat nélkül létezni, először hősszerelmes, de amint vége egy kapcsolatának, rögtön más karjába szédeleg és ugyanez kezdődik. nem hűséges, mert állandó visszajelzésre van szüksége, ha hanyagolva érzi magát tovább áll másik kapcsolatba, vagy megcsalja a párját. Csak akkor lép ki kapcsolatból, ha biztosan lesz másik.

2022. dec. 31. 13:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Azért, mert ebben nevelkedett. Nem tanulta meg időben azt, hogy hogyan kell függetlennek és stabilnak maradni, így megszilárdult az a magatartásképlet, ami miatt állandó figyelemre és kapcsolódásra van szüksége.
2022. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De miért vonzzák egymást. Pl egy borderline nő miért vonzódik egy kapcsolatfüggő férfihez, és a férfit miért vonzza a borderline?
2022. dec. 31. 17:11
 3/24 A kérdező kommentje:
Mert gyakori a borderline-nárcisztikus, illetve a borderline kapcsolatfüggő pár.
2022. dec. 31. 17:12
 4/24 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerű a válasz.


A kapcsolatfüggő nem fogja elhagyni a kapcsolatot, mert kell neki a kapcsolat.


A Borderline meg fél az elhagyatástól, és nem kell idegeskednie, ha egy kapcsolatfüggővel van.


Mindkettő hülye egyén.

2023. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem hülye, hanem sérült.


Csak az ilyen típusú kapcsolatfüggő, pont hogy simán elhagyja, ha épp hanyagolva érzi magát, és talonban van más is/vagy megcsalja, mert neki mindegy, hogy kivel, csak állandóan legyen kapcsolatban.

Szóval kb. 3 havonta egyik kapcsolatból a másikba ugrál

2023. jan. 1. 19:55
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha fáj szeretni című könyv. Nagyon jól leírja, hogy milyen partnerek vonzódnak egy ilyen személyiséghez. Abból nagyon sok mindenre választ kaphatsz.
2023. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jan. 1. 19:58
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

Én nárcisztikus (szociopata, öngyilkos h vonásokkal) személyiségzavaros vagyok, de diagnosztizált borderline-os ... mivel nem a valódi arcomat mutatom nekik, Borderline-osnak hisznek.


És tudom, hogy a bordik semmit se gondolkodnak, amikor cselekszenek, ezért hülyék.

2023. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy egészséges személyiséghez teljesen feleslegesen vonzódna egy dependens. Az egészséges kerüli a sérülteket, mint macska a vizet. Ha úgy tetszik, nem tudnának egymás hasznára válni.
2023. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#8 vagyok


9-es különben jól mondja. Egy egészséges embernek azonnal feltűnik, ha valaki nem az átlag emberek közé tartozik.


Még rajtam is észrevennék, hogy nárcisztikus vagyok ... viszont nálam csak a későbbiekben, amikor már késő. Ugyanis én bármikor álcázom a valódi természetemet. Bárkit átverek, hogy ki vagyok valójában.

2023. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!