Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell elképzelni azt a...

Hogy kell elképzelni azt a procedúrát, amikor valakit gondnokság alá szeretnének helyezni?

Figyelt kérdés
Szüleim gondnokság alá szeretnének helyezni, emiatt elég feszült vagyok, hisz ha jól tudom, ez nagyon durva jogkorlátozással járna, azt olvastam, a gondnokság alá vont arról sem dönthet szabadon, hogy hol szeretne lakni, mire szeretné költeni a pénzét stb. Tehát jogilag visszarepítik a gyerekek közé, semmilyen munkahelyi vagy adás-vételi szerződést nem köthet, csak ha a gondnoka beleegyezik. Ezt szeretném elkerülni. Jövő héten kell elmenni családostúl valamilyen szakértőkhöz, akik elbeszélgetnek velem meg a szüleimmel, a beszélgetés alapján pedig kialakítják a véleményüket azzal kapcsolatban, hogy legyek-e korlátozva cselekvőképességemben vagy sem. De hogy zajlik ez a procedúra? Mi alapján döntik el, lesz-e gondnokom vagy nem? Mit kell mondanom, hogyan kell viselkednem, ha azt akarom, hogy ne legyek gondnokság alá helyezve?

2023. jan. 8. 15:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, most már azért megnyugodtam. Sikerült felvennem a kapcsolatot egy olyan emberrel, akinek van egy gondnokolt családtagja, ő is azt mondta, amit ti, hogy azért került gondnokság alá a rokona, mert szellemileg eléggé visszamaradott, és a házát is fillérekért ki lehetne csalni tőle. Én enyhén szólva sem vagyok ilyen. :)
2023. jan. 11. 21:52
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki tudatánál van, döntésképes, tud intézkedni a saját ügyeiben, egzisztenciát tud teremteni és fenntartani a saját munkájából, felelősségtudatos, nem esélyes a gondnokság alá helyezésre.
2023. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
2023. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 NTBS ***** válasza:
Mi újság feléd kedves kérdező?
2023. febr. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!