Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ember tényleg jobban érzi...

Az ember tényleg jobban érzi magát, ha mondjuk elmegy edzeni, futni, olvasni ahelyett, hogy a kanapén feküdne, bámulná a telefonját?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 20:47
 1/5 Psycho ***** válasza:
Sokan mondják, hogy igen. Én őszintén szólva nem tapasztaltam különbséget. Kicsit max a lelkiismeretemen javított, hogy leadtam pár kilót. De nem az edzéstől éreztem jobban magam, hanem mert fogytam. Ha ezt diétával értem volna el, az is ugyanúgy megtette volna a hatását.
2023. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Séta szokott nekem segíteni,de csak max 1-2órát nyugszom meg tőle utána minden kezdődik elölről. Az igazi depressziós tehát nem a rosszedven nem segít igazán
2023. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Korb könyvében (Felfelé a lejtőn) sokat ír erről, hogy a rendszeres mozgás hat az agyra, javítja a szociális készségeket. Ezeket már kísérletekben kimérték.
2023. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én pszichológusom azt mondta, hogy ha napi 3-4 órát sétálnék világosban, plusz napi fél óra intenzív sportot űznék, akkor valami örömhormon (ami nekem kevés van) újra elkezdene termelődni. Ehhez képest egy kb. ablaktalan irodában ülök egész nap. Lehet, el kéne mennem postásnak, vagy futárnak.
2023. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sport hatására endorfin hormon termelõdik amitõl jobb lesz a kedved és közérzeted!

Bármilyen intenzív sportot érdemes csinálni!

2023. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!