Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten jó pszichológus a...

Budapesten jó pszichológus a lentebb írt okokra?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, és az a problémám, hogy szinte semmi nem vidít fel, semmi nem okoz örömet, csak az evés. A zabálás. És még véletlenül sem az egészséges kajákat enném, hanem pizza, meki, burgerking, sült krumpli, stb stb stb...

Természetesen kórosan elhízott is vagyok.


Gyermekkorom óta (kb 6 éves korom óta) van ez az evési vágy, tényleg olyan, mint amikor valaki nem tud leszokni az alkoholról, vagy a dohányzásról, én az evésről.


Ha a férjemmel kitalálunk valami programot (pl elmegyünk moziba, vagy nyaralni) az az első gondolatom, hogy ott majd mit fogunk zabálni.


Gyereket szeretnénk, de ahhoz le kéne fogynom. De így hogy ennyire evésfüggő vagyok nem tudom mit csináljak. Ezért gondoltam pszichológusra.


Tudna esetleg valaki ajánlani, aki ebben tudna nekem segíteni? Vagy mit tegyek? :(



2023. jan. 8. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg jót akarsz, hozzá érdemes bejutni:

[link]

2023. jan. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Személyes tapasztalat?
2023. jan. 9. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Könyv a témában, ez is lehet kiegészítés a terápia mellé: [link]
2023. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Személyesen ajánlotta nekem egy másik pszichológus, miután azt mondta, hogy részéről ennyi volt (kollégája, ezért nem írom a nevét, de nem is ajánlom). Végül külföldre költöztem, ezért nem kerestem meg. De amit tudok róla, hogy ő is obesitással küzdött, leadott vagy 40kg-t, tartja a súlyát, tehát nem csak papírról ismeri a problémát, hanem át is élte. Én (ha maradok Magyarországon) megkerestem volna. Úgy rémlik csoportokat is tart.
2023. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!