Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavar...

Borderline személyiségzavar gyógyulásában melyik intézmény dolgozói tudnák jobban segíteni? Thalassa Ház, Tündérhegy, vagy esetleg másik hely? Örülnék személyes tapasztalatoknak ebben a témában. Szeretnék gyógyulni.

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Megkeresheted az Ébredések Alapítványt is.
2023. jan. 10. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából borderline gyógyításában a legeredményesebb helyre mennék, ezért szeretnék személyes véleményt borderline emberektől, akik javulást értek el.
2023. jan. 10. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha az 1. hozzászólásban ajánlott szervezetet megkérdezed, semmit nem veszthetsz, viszont sokat nyerhetsz.
2023. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, változatlanul reménykedek borderline emberek valós tapasztalataiban. :)
2023. jan. 10. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem talál ide egyetlenegy borderline se, megkérdezheted a #1. hozzászólásban ajánlottat.
2023. jan. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ugyan én nem vagyok érintett ebben, de a Thalassa Házban voltam, és ott voltak emberek akik érintettek voltak. Nagyon jó hely volt a Thalassa amikor ott voltam. Elfogadó és támogató közösség. Mivel ismerem ezért azt ajánlom.
2023. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm ☺️
2023. jan. 11. 19:12
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Borderline-ra evidence-based DBT (dialektikus behaviorális terápia) javasolt. A SOTE pszichoterápiás klinikáján érdemes érdeklődni, tudtommal ott van lehetőség ezt igénybe venni. Én személy szerint nem pártolom sem a pszichoanalízist, sem azt, hogy összezárják egymással a mentálisan beteg embereket. Egy ilyen közösség nem tud gyógyítóan hatni, mivel triggerelik egymást és nincs pozitív, követendő minta. Elolvastam pár véleményt a Thalassa-házról és a páciensek hiányolják a szakembereket, ill. az egyéni terápiát.
2023. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mivel Budapesttől messze élek, itt nincs ilyen terápiára lehetőség és ilyen messziről oda sem tudok bejárni, ezért marad a bentlakásos verzió.

Pszichiáter vagy pszichológus vagy, vagy simán magánemberként nem pártolod?

2023. jan. 13. 06:01
 10/10 anonim válasza:
Szia! Én idetévedtem... Csatlakozom az előttem szólókhoz. Egyrészt: én is az Ébredések Alapítványt javaslom (vagy akár a Kék Pont Alapítványt is). Másrészt én a 12 lépéses önsegítő csoportokat meleg szívvel ajánlom: [link] Azért, mert ide olyan emberek mennek, akik valóban meg akarnak gyógyulni és dolgoznak magukon. Aki nem akar magán dolgozni az nem marad meg egy ilyen helyen - szemben pl. egy fizetős csoportban... Az önsegítő csoportok vidéken is vannak emellet közös e-mail címük van, tehát mindenki számára elérhetők, ingyenesek. Pluszban egyéb terápiákkal gyógyíthatod magad: [link] Nincs olyan, hogy a legjobb, leghatékonyabb terápia. De ezt hiába mondanám el, végig kell járnod a lehetőségeidet, elképzeléseidet aztán megtalálod majd a saját megoldásodat.
2023. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!