Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiúk! Volt már borderlineos...

Fiúk! Volt már borderlineos barátnőtök? Mik voltak a tapasztalatok? Belemennétek még egyszer?

Figyelt kérdés

2016. nov. 4. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Barátnőm sem volt, border colliem sem, nemhogy borderlineos barátnőm.
2016. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár a párkapcsolatig nem jutottunk el, de már volt, hogy tetszett egy borderlineos lány. Ő egészen kezelhető és értelmes volt; bár jellemző volt rá, hogy miután pár napig nem beszéltünk, akkor ha kerestem, az első öt percben hatalmas balhét próbált rendezni ilyen-olyan elvont hülye okok miatt. Azután észbe kapott, lenyugodott, összeszedte magát és minden tökéletes volt a beszélgetés többi részében. Szóval ő például egy kis türelemmel teljesen elfogadható személy, és amúgy az, hogy nem lett belőle párkapcsolat, az sem emiatt alakult így. Vele igen, újrakezdeném. :) De több olyan borderlineos lányt ismerek, akivel abszolút nem.
2016. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, mi volt a baja, de képtelen volt felvállalni a pasiját és hagyta, hogy így udvaroljak neki egy ideig. Azt hitte, hogy megfelelő mód később egy internetes blogon található fényképpel -ahol csak átöleli egy pasas- tudatni, hogy neki van valakije. Közben ahelyett, hogy eltávolodott volna, egyre jobban foglalkozott az emberrel. A pasija sem vállalja fel őt, mai napig így élnek.


Most komolyan, a pszichiáterek ezt minek diagnosztizálnák?

2016. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Rule #1: don't stick it into crazy.
2016. nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Waze, azt hittem, hogy a borderline egy számítógépes játék.. :D
2016. nov. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 speed471 válasza:
34%
Borderline nem egy játék xd de a Borderlands már igen :P
2016. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Evengelier válasza:
78%
Nekem még nem volt és amennyire ezt a betegséget ismerem bele se mennék. Nem vagyok szívtelen ember egyszerűen csak a józan ész diktálja! Nem kéne ilyen kapcsolat. Miért? Egyszerű. Aki ilyen lánnyal akar kapcsolatot egy kérdést tegyen fel magának: Nincs elég problémád az életben?
2016. nov. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Psycho ***** válasza:
100%

Bár nem én volnék a leghitelesebb forrás (munkapszichológus vagyok, nem klinikai), de azért megjegyeznék ezt-azt. Barátnőm még nem volt ilyen, de volt már olyan haverral dolgom, aki nárcisztikus-borderline személyiségzavarban szenvedett (több, mint valószínű).

Először is fontos különválasztani, hogy a személyiségjegyeinek iránya narcisztoid / borderline, vagyis enyhe tendenciáról van szó, vagy tényleg patológiás, szakember által diagnosztizált, valódi személyiségzavarról beszélünk - utóbbi elég komoly, és rendkívül kimerítő a környezet számára.

Az is sokatmondó, ha az ember úgymond "vonzza" az ilyen embereket, és gyakran ismétlődnek az ilyen jellegű életepizódok - ennek is lehet valamilyen oka!

Én nem szívesen mennék bele még egyszer. A baráti kapcsolat is megerőltető, iszonyatos türelem és tolerancia és megértés kell hozzá, máskülönben csak szenvedés lesz mindkét félnek. A személyiség javulása szinte kizárólag profi segítség mellett lehetséges, és úgy is évekig tart - anélkül sajnos majdnem kizárt. :(

2016. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

(lány vagyok) Nekem volt ilyen élettársam, többször öngyilkolt, egyszer azt hazudta, én tettem benne kárt, úgyhogy bevittek a rendőrök is. Bezárt engem a lakásba, fenyegetőzött, balhézott egyfolytában. Amikor szakítottam, fenyegette a barátaimat, szóval...

ha még egyszer a közelembe jönne egy ilyen, elővenném a vasvillát.

2016. nov. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer bőven elég volt. Még ha gyanús, meg enyhén, már az is bőven elég ahhoz, hogy NEM kell még hasonló, enyhe sem! Soha!
2021. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!