Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » BPD. Honnan tudhatom, ha...

BPD. Honnan tudhatom, ha borderline-os vagyok? Mik a tünetek? Tapasztalatok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ezek alapján mit gondoltok?


-gyakori sírás (havi/heti rendszerességgel akár)

-tartós szorongás, feszültség

-kontrollálhatatlan düh érzése, bosszúvágy

-magány

-önéheztetés, önbántalmazás (ütés, karmolás, ökölbeszorított kéz, szinte forró vizes kézmosás,ajakbőr tépés, hajhúzás, nagyon szoros hajgumizás, nem kellően felöltözés)

-óriási "űr" érzése bent

-szeretetéhség, őrülten szeretni akarás

-BDSM iránti érdeklődés



2022. aug. 9. 14:00
A kérdező szavazást indított:
Borderline-os vagyok
Ismerősi körben tapasztaltam hasonlót
ŐRÜLT VAGY, be kéne zárni!
Csak szavazni akartam
Keress pszichológust
PSZICHIÁTERT AZONNAL
Ez nem borderline
35 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Doki diagnosztizaljon.
2022. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne kizárt, hogy bpd-s vagy, de diagnózist csak szakember adhat.

Az is lényeges, hogy társas kapcsolataidban hogyan viselkedsz.

2022. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Írj rám, szívesen beszélgetek Veled. Átmentem ezen, tudok segíteni.


(pasi vagyok egyébként, de most nem releváns a nem és a kor)

2022. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A sírást és a bosszúvágyat leszámítva ezek nálam is megvannak, de a pszichológusom szerint nincs személyiségzavarom, pedig direkt rákérdeztem. De azért keress szakembert, mert elég para helyzetben vagy!
2022. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapján senki nem tud diagnózist adni, menj el szakemberhez és ott feltérképezik a személyiségedet meg az életeseményeidet, mikor miért reagálsz úgy stb.

Sok felsorolt dolog lehet akár depresszió, szorongás tünete.


"-BDSM iránti érdeklődés"

Nincs ilyen kritériuma a személyiségzavaroknak. attól h valaki borderlineos és eziránt érdekődik az nem azt jelenti, hogy akinek ilyen irányultságú az érdeklődése az tuti bordi.


Ne diagnosztizáld magad egyenlőre, menj el egy klinikai szakpszichológushoz és vázold fel neki a jelenlegi problémáidat. Ott majd kiderül mi áll a háttérben.

2022. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy pszichiátert vagy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress ezzel fel. Ez nagyon fontos, ha nem szeretnéd, hogy továbbküldjenek vagy belekontárkodjanak olyasmibe, amihez nem kompetensek. Itt a neten ennyiből senki nem tudja biztosra megmondani, nagyon sokminden más is lehet, akár átmeneti dolog is, de ezek a szakemberek biztosan tudnak segíteni. Ez a zavar hosszú és profi terápiával kezelhető és megtanulható sok velejárójának a kordában tartása.

Amit nem javasolok, hogy pl tanácsadó szakpszichológust keress fel, mert ő tovább tud csak küldeni (a tanácsadás egy problémát céloz meg, a terápia a személyiséget, és ha nálad ez a zavar van, akkor a személyiséggel kell dolgozni), képződő klinikai pszichológust se, mert kb onnantól, hogy felvették a képzésre, már ki is írják, hogy képzés alatt vannak, ezt nem tudhatod pontosan mely szakaszában. Szóval végzett szakember legyen.

Akiket pedig véletlenül se keress fel, semmilyen coachok, személyiségfejlesztő trénerek, mert ez nekik tényleg nem a szakterületük.

2022. aug. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden tünet gyanús, sőt, komolyabbra is utalhat, kivéve a BDSM iránti érdeklődést, annak semmi köze a személyiségzavarokhoz. Én még eddig életemben csak kiegyensúlyozott, harmonikus személyiségű emberekkel találkoztam BDSM közösségekben. Sőt, az hogy felvállalják a vágyaikat, egy kifejezetten egészséges jegy.
2022. aug. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
A tünetek alapján a lányomra ismertem(kivéve BDSM,de a lányomnál helyette alkohol es szerek vannak),nala mar diagnosztizaltak a betegséget.
2022. aug. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon szoros hajgumizás, nem kellően felöltözés"

:D

2022. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Uramatyám, most elolvastad a borderline tüneteit????!

És azthiszed az vagy, mert néha-néha tudsz olyan lenni?!


Elárulom, drágaságom, ez édes kevés....


Nekem Borderline-t diagnosztizáltak, az életbe nem gondoltam volna hogy az vagyok, sőt nem is hittem el, több idő kellett!!!!!!!

Te nem vagy az, ez nem így megy, hogy diagnosztizáljuk magunkat.

"szoros hajgumizás" BDSM" <----- EZ MI?, hogy jön ez a tünetekehez?!!



Inkább, szépen ballagj el egy pszichiáterhez, lehetőleg ai szakosodott személyiségzavarokra. Sok sikert!


Kívánom, hogy ne legyen igazad, mert nem egy leányálom ez a sz.zavar!

;) 25/L

2022. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!