Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmi sem használ?

Semmi sem használ?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy érzem kezdem feladni a harcot, egyre kevésbé érdekelnek a körülöttem levő dolgok. Úgy érzem senki nem szeret és nem is vagyok jó semmiben, nem vagyok értékes ember. Mindig vártam, hogy majd valami felnyitja a szemem és másképp fogom gondolni a dolgokat, de nem ez történt. Semmi sem motivál az életben, bármit csinálok, az nem okoz örömet. Annyi maradt nekem, hogy kínlódok, össze vissza vagdosom magam, hogy legalább érezzek valamit, hogy élek még. Szedek gyógyszereket, járok pszichológushoz, de semmi nem használ. Úgy érzem totálisan egyedül maradtam, mintha nem tudnék kapcsolatba lépni a körülöttem lévőktől, akár egy szellem, akit nem hall és nem lát senki. Ez az utolsó vergődéseim egyike, már nem tudom kihez forduljak.

2023. jan. 12. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt a gyerekkorom. Nem szeretett senki, nem tudtam senkivel beszélgetni, évekig bántalmaztak itthon, iszonyatos lelki fájdalom gyötört. Rajtam az segített első körben, amikor elköltöztem otthonról. Aztán pár év múlva egy faszi kicsinált, akkor összeomlottam, pia, depresszió sok évig, mire végre elmentem pszichológushoz. Kaptam antidepresszánst, az segített sokat. Milyen gyógyszereket szedsz? Nem lehet, hogy egy pszichológus váltás segítene? Bár a terápia nekem sem használt, engem konkrétan az antidepi rakott rendbe.
2023. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első körben orvost váltanék. Aki ennyire nem mond, javasol semmit, nem változtat a gyógyszereken, azt kb nem is érdekli, hogy szarul vagy.

Én nem vagyok orvos, de vágom ezt a témát. Ami sok embernek segített már, kitalálni egy értelmes célt, vagy új hobbit. Vagy bármit, ami csak a tiéd. Ez mindenkinek más. Valaki kisállatokkal kezd foglalkozni, önkénteskedik egy menhelyen pl. Mások építenek egy terepasztalt, vagy felújítanak egy motort. De lehet írni könyvet, vagy nyelveket tanulni, festeni, varrni, átrendezni a lakást. Bármi, ami kicsit is érdekel, és ki tudsz benne teljesedni.

És van egy olyan "trükk" is, hogy próbáld meg pl 3 napig, hogy nem magadra figyelsz, hanem kifelé. Szóval nem a saját gondolataiddal, érzéseiidel, szar közérzeteddel legyél elfoglalva, hanem kifelé koncentrálj. Sétálj és nézzed a tájat, menj ki a piacra, és hallgasd meg az idős nénik gondjait, bármi.

Az életben nincsenek csodaszerek, se csodák. Nem szórakozni születtünk a Földre. Ha változást akarsz, akkor változtass valamin. Csinálj vmi mást, menj el vhova, gondolkodj másképp. Így lehet újraprogramozni az agyat.

2023. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Többször lett gyógyszer változtatva, próbálgattam dolgokat. Mindennek amibe kezdtem csalódás lett a vége. Hobbykat nem tudom élvezni.
2023. jan. 12. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem írd ki magadból. írj egy történetet a wattpadba. legalább kiadod magadból a depressziódat.
2023. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!