Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincsenek jó pszichológu...

Miért nincsenek jó pszichológusok?

Figyelt kérdés
Személy szerint eddig 3 pszichológusnál voltam, utólag mindegyikről kiderült, hogy csak a pénzre mennek, és ismerőseim is szinte csak negatív csalódásokról számolnak be. Mi a garancia, hogy sikerül találni egy normális terapeutát, és hogy lehet ennyi alkalmatlan szakember?

2023. jan. 13. 09:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Vannak.
2023. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi a garancia, nekem szerencsére sikerült elsőre.
2023. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%
Valójában a pszichológusokat sem arra képezték ki, hogy egyéni, személyes problémákat oldjanak meg akár csak 1 óra alatt. Előbb meg kel ismerni a pácienst (klienset), beleértve minden személyiségvonását, majd a problémát, ráadásul nem szabad neki megmondania a tutit, hanem rá kell vezetnie a megoldásra a pácienst magát. Ez pedig nagyon hosszú idő és a pszichológus részéről szinte csak a külvilág ingereinek teljes kizárásával, alfa állapotba való kerüléssel valósítható meg. Ez aztán nyilván teljes képtelenség.
2023. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

A pszichológus munkája ilyen szempontból az egyik legnehezebb: ugyanis onnantól kezdve, hogy valaki önszántából elmegy, és képes az illet arra, hogy belássa, miért hasznos neki a terápia, gyakorlatilag már félsiker.


Mert amúgy a tipikus páciens keresi a kifogást vagy a hibát a másikban.

2023. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
4 Mondjuk azért olyan nagyon nem kell keresni. Fura szerzet lehet az a pszichológus aki abban a hitben él, hogy csak a páciensében van hiba.
2023. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
A pszichológia divatszak lett az egyetemeken, ezért van annyi kontár.
2023. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos agyontelített szakma, ha csak a felvi.hu statisztikáját megnézed, rájösz hogy évente kb 500 ember végez, ami iszonyatosan sok. Ráadásul emellett is túltelített a szakma, kokpetenciahatárok nélküli coachok osztják az észt mintha lenne nekik...
2023. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

#5: nem tudom, mi köze van ennek ahhoz, amit írtam. Ja de tudom: semmi.


#7: a felvi.hu-n nincs rajta sehol, hányan végzik el, legfeljebb az, hogy hányat vesznek fel.

Tavaly 747 embert vettek fel mesterképzésre (csak ez areleváns, mert ez ad pszichológusi képzettséget). Azt mondod, hogy túlképzést van, mégis elvétve van államilag finanszírozott pszichológus ellátás, sok iskolában nincs pszichológus, pedig volna rá szükség. Te azt gondolod, hogy aki pszichológus, az mind magánrendelést tart majd, de nem. Ha a realitást nézzük, akkor láthatjuk, hogy az emberek általános mentális állapota ennél jóval több szakembert igényelve. Ha meg túltelített a szakma, akkor sokkal egyszerűbb a jobbaknak érvényesülni, referencia alapján rájuk találni, nem? Teljes ellentmondás, amit írsz.

2023. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%

"#5: nem tudom, mi köze van ennek ahhoz, amit írtam. Ja de tudom: semmi."


Hu remélem nem vagy pszichológus se coach. Ennyi ésszel...

2023. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A diploma nem garancia az empátia meglétére, rátermettségre, tehetségre.
2023. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!