Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyek a legrosszabb mentális...

Melyek a legrosszabb mentális betegségek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 13. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkinek az, amelyikkel épp rendelkezik.
2023. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Azért nehéz erre objektíven válaszolni, mert a legkülönbözőbb állapotok képesek szenvedést okozni (az sem mindegy amúgy, hogy a beteg vagy a környezete szempontjából vizsgálod a kérdést). A szorongás és a depresszió szerintem a krónikus fizikai fájdalmakkal összevethető életminőség-csökkenést okozhatnak, és nemcsak külön fordulhatnak elő, hanem más mentális betegségek kísérőjelenségeként is. A környezetnek pedig bár másképp, de ugyanolyan mértékben problémát okozhat pl. egy antiszociális személyiségzavaros főnök, mint egy skizofrén családtag.
2023. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A legsúlyosabb a skizofrénia, de az OCD-vel vetekszik.
2023. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Környezet szempontjából pedig egyértelműen az antiszoc. és a nárcisztikus személyiségzavar.
2023. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
#3 Szerintem az OCD nem olyan vészes, a pszichopátia és hasonlók sokkal veszélyesebbek.
2023. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted nem olyan vészes.... Azzal egyetértek, hogy mindenkinek ami épp van az a legrosszabb, de arról, hogy az OCD mennyire lehet vészes sajnos sokkal több tapasztalatom van mint valaha is szerettem volna hogy legyen.

Eljuttatott odáig, hogy igazából véletlenek sora mentett meg a gyorsított kijelentkezési formától.

OCD-nek is van rengeteg formája és szintje. Van amit észre sem vesz az ember, hogy van neki, ugye a legegyszerűbb bezártam-e az ajtót stb egészen addig a szintig míg minden perced szinte a rituálék körül forog, és a legapróbb dolgok és események is körülötted képesek újabb rituálékat kiváltani, ahogy " házon belül " szoktuk mondani, trigger warning ha esetleg szóba kerül, hogy kinél mi vált ki valamit, azért jelezzük így, hogy esetleg másnak jelezzük előre, hogy olyasmit írunk ami nála is megjelenhet.

Más kérdés, hogy már ezzel a trigger warning jelzéssel is rögtön beüthet a dolog, hogy addig nem hagy nyugodni a dolog míg el nem olvasod.

2023. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elég súlyos az OCD-m. Rengeteg tévhit él a köztudatban erről a betegségről, pl. van az OCD-nek egy olyan formája is, amikor egyáltalán nincs jelen a kórokozóktól való félelem (ez a pure-OCD). Számomra ha valami nem tökéletes, akkor egyből azt érzem, hogy kuka. Mindennek tökéletesnek és precíznek kell lennie, ha valamit nem tudok kontrollálni, akkor dührohamot kapok és katasztrofizálok, nem vagyok képes funkcionálni. Legutóbb a kávézóban azért nem tudtam koncentrálni a tanulásra, mert mellém ült valaki. Ezzel megzavarta a nyugalmamat. Hiába próbáltam olvasni, nem tudtam odafigyelni, úgyhogy inkább elmentem.

Legalább 10x átgondolok mindent, ameddig nem érzem tökéletesnek. Az egyik legrosszabb tünet pedig a folyamatos félelem attól, hogy bántani fogok valakit, hogy gonosz vagyok, pszichopata vagyok, rossz vagyok. Néha el is hiszem, utána emlékeztetem magam, hogy ez csak az OCD, de szinte mindent megkérdőjelezek. Főleg, hogy fontos számomra az erkölcs, járok templomba, és időnként akaratlanul megjelennek a fejemben mindenféle gusztustalan szexuális képek.

Ezen kívül nagyon fekete-fehéren gondolkodom, valaki vagy erkölcsös, jó ember, vagy nem az.

2023. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!