Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségnél mennyire...

Kényszerbetegségnél mennyire zavarnak bele a rituálék csinálásába a külső ingerek, zajok?

Figyelt kérdés

Rituálé közben (ez lehet gondolatközömbösítés, kézmosás stb) nagyon könnyen megzavarnak külső ingerek (főleg a zajok), és akkor újból kell kezdenem az egészet. Ez gyakran 10x is megismétlődik. Viszont sokkal nehezebb elérni a kielégülést, mintha több feladat társult volna hozzá.

Nálatok ez mennyire gyakori?



2023. jan. 13. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom ha megzavarnak közbe főleg ha mondják is hogy ezt miért csinálod? normális vagy? stb stb és szégyenérzetet is csinálnak, fú de utálom, a zajok is bezavarnak, azt se szeretem.
2023. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sehol sem találtam erre választ, de örülök, hogy nemcsak én tapasztalom ezt. Jobbulást!
2023. jan. 13. 22:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nálam is megvolt, bár igazából külső zavarás sem kellett hozzá, ha bármi miatt úgy éreztem hogy most nem tökéletesen csináltam amit csináltam, akkor kezdtem elölről újra. Voltak elég durva időszakaim, most lekopogom épp jobb szakaszomban vagyok.
2023. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem mindig megzavarnak kulsos hangok pl szirena, kopogas, csengo, stb es ujra kell kezdenem.
2023. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!