Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos írhat fel szorongásc...

Háziorvos írhat fel szorongáscsökkentő gyógyszert?

Figyelt kérdés
Már ki próbáltam a gyógynövényes cuccokat, valeriána relaxot, teákat, nem nagyon érzem a hatásukat. Mostmár teljesen tönkre tette az életemet a szorongás, nem tudom, hogy jöjjek ki belőle, szükségem lenne valami gyógyszerre, hogy a közérzetem legalább jobb legyen. Régebben ismerős adott pár db Frontint az segített, háziorvos felírhatja?

2023. jan. 18. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Fel, de a gyógyszerre való élethosszig egyre magasabb adagokban történő rászokás helyett jobban járnál egy klinikai szakpszichológussal, akivel átbeszélnétek a szorongásod eredetét, megváltoztatnátok a téves gondolataidat és stresszoldó önsegítő módszereket tanítana. Ez a problémát oldaná meg hosszú távra, nem kémiailag elfedné a létező problémáidat.
2023. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad van 1-es de egy pszichológus nagyon drága kb. 20 ezer, nekem meg nincs pénzem se munkám jelenleg, munkakeresésben kellene a gyógyszer segítsége, mert jelenleg bárhova megyek legszívesebben menekülnék haza. Amúgy is annyi baj van a világban, nehéz nyugodtnak lenni, akik nem stresszelnek sokat nem tudom, hogy csinálják...
2023. jan. 18. 17:08
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Azért legalább egy pár alkalommal el kellene menni pszichológushoz, már ha arra tudsz valamennyi összeget szánni, hogy képet kapj arról, hogy akik nem stresszelnek, azok hogy csinálják. Azok úgy csinálják, hogy nem vélik magukat kevesebbnek, mint amik, egészséges árupiacnak tekintik a munkahelykeresést, ahol egyik félnek munkahelyre, a másiknak dolgozóra van szüksége, és az egyik jelentkezőben ez találkozik. Meg úgy csinálják, hogy nem képzelik azt, hogy a világon mindenki, aki melléjük keveredik, az velük foglalkozik, róluk alkot negatív véleményt, mert tudják, hogy mindenki a saját életével van elfoglalva.
2023. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
kábítószert tudtommal csak pszichiáter ír fel.
2023. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én tényleg nem vagyok olyan jó, mint más emberek, most hiába hitetem el magammal, hogy szép vagyok pl. ha a többi ember nem tart annak akkor felesleges. Félek, hogy még a legegyszerűbb munkára is alkalmatlan leszek, aztán egyszer hajléktalan leszek, azt meg nem élnék túl, szó szerint is, mert valószínűleg megölnének az utcán egyedül.
2023. jan. 18. 17:48
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Hogyne lennél olyan jó, egyrészt egy csomó ember nem jó, másrészt mért lennél te más, mint az emberek összességéből vont átlag? A szépségről ne beszélj, az tök mindegy. A többi ember nem mondott rólad negatív véleményt, kizárólag te mondasz saját magadról, mert nem szereted magadat. Komoly baj! Nem kell megvárni, míg alkalmatlan leszel munkára, hanem szakemberhez kell fordulni. Ez ideiglenesen, az álláskeresés idejére lehet gyógyszer, de a te problémádat pszichológus fogja megoldani, mert az önértékelésed nincs a helyén. Teljes tévképzeteid vannak addig a teljes abszurditásig elmenve, hogy az utcán fognak meggyilkolni. Ha van tartalék pénzed, azt szánd pszichológusra, ha nincs, akkor próbálkozz a pszichiátriai gondozóban pszichológust keresni, vagy valami alapítványt.
2023. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De mondtak már sokan rám negatív véleményt jogosan... Szépség helyett írhattam volna okosságot vagy tehetséget, ezek sincsenek meg bennem. Köszönöm, hogy próbálsz segíteni de az a baj, hogy nem ismersz így nem tudhatod, hogy jogosan mondok negatív dolgokat magamról vagy nem. Nagyon el vagyok keseredve, hogy nem tudok semmi jót csinálni az életben...
2023. jan. 18. 19:07
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ügyeleten írtak fel, sírógörcsöm volt, tehát írhatnak fel. Más kérdés, hogy mivel fokozottan ellenőrzött gyógyszer és az informatikai rendszereknek hála minden összefut, így manapság már kevésbé lelkesen tukmálják a benzókat a betegekre.
2023. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Milyen negatív véleményt mondtak rád sokan? A szemedbe mondták? Nem igaz, hogy nem vagy legalább átlagos, kb mindenki az néhány különleges tehetségtől eltekintve, átlag alatti intelligenciájú normál ember pedig nincs, mert azok fogyatékosak, te pedig nem vagy az. Nem igaz, hogy nem tudsz semmi jót csinálni az életben, ha belegondolnál csak az elmúlt napokba, máris találnál, de egy internetes fórum nem alkalmas pszichoterápiára, egy üléssorozatnak kell fokozatosan oda kilyukadnia, hogy ezektől a tévképzetektől megszabadítsd a szemléletedet. Olvass utána a sémáknak és negatív automatikus gondolatoknak. A lelki betegségek kezelése pont ugyanolyan fontos, mint a testieké, nem szabad fátylat borítani rájuk.
2023. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát régen csúfoltak, aztán mondták már, hogy szánalmas vagyok, gyáva ilyenek... Néha jó arra gondolni, hogy talán mégse igaz és lehet nem is vagyok olyan szar ember, mint gondolom csak én hiszem ezt... De aztán mindig eszembe jut, hogy mi van ha mégis igazam van illetve az embereknek akik bántottak? És nem tudok dűlőre jutni, hogy mi az igazság. Mert lehet aki kedves csak nem akar megbántani. Szóval nem tudom kinek lehetne hinni...

Na mindegy egy kicsit elértem a kérdéstől, nem panaszkodok többet 😅

2023. jan. 18. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!