Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos írhat fel szorongásc...

Háziorvos írhat fel szorongáscsökkentő gyógyszert?

Figyelt kérdés
Már ki próbáltam a gyógynövényes cuccokat, valeriána relaxot, teákat, nem nagyon érzem a hatásukat. Mostmár teljesen tönkre tette az életemet a szorongás, nem tudom, hogy jöjjek ki belőle, szükségem lenne valami gyógyszerre, hogy a közérzetem legalább jobb legyen. Régebben ismerős adott pár db Frontint az segített, háziorvos felírhatja?

2023. jan. 18. 16:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Jó lenne, ha nem az utolsó alja népek beszólásait tennéd magadévá, akiknek a gonoszkodása nem rólad szól, hanem róluk. Csak aki boldogtalan, az bánt másokat, mert addig se kell a saját bajaival foglalkoznia. Ez nem mérvadó.
2023. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Durva önbizalom hiányod van. Jót tenne neked egy játék! Mi lenne, ha legalább egy héten át, de inkább egy hónapig játékból úgy tennél, mintha nálad királyabb ember nem lenne? Minden életkörülményedtől függetlenül csak erre a szerepre koncentrálni. Felkelsz, arra gondolsz, hogy azta de szuper vagyok! Felveszed a kedvenc ruhádat, majd belenézel a tükörbe, hogy megállapítsd mennyire szép vagy. Aztán mész a dolgodra és folyamatosan arra gondolsz, hogy milyen jó, hogy pont olyan vagy amilyen és milyen nagy szerencséd van. Ha valaki mond rád valamit ami negatív, csak arra gondolsz, hogy az az ember mekkora idióta, hogy ilyet mond, biztos nagy baja van saját magával és ezért gúnyolódik, vagy irigy, mert te annyira szuper vagy. Mindegy is, hiszen a te csodálatos elmédre egy sehonnai akárki szavai nem hathatnak, ezt lerázod magadról. Kedvesebb leszel vele, mert megsajnálod szegényt. Koncentrálsz a teendőidre, mert tudod mennyi mindenre tudsz pozitívan hatni. Fontos vagy és ezt tudatosítod magadban. Este leírod mindazt ami jó volt a napodban, ami tetszett, leírod milyen pozitívan viselkedtél, hogy te mennyi jót és kedveset közvetítettél mások felé (mert csak ezért vagy felelős, más hülyeségeiért nem). Aztán készítesz magadnak valami finomat, mert megérdemled! Ezt gyógyszerrel vagy anélkül is meg kéne tenned, mert jár neked is az, hogy élvezd ezt az életet amit élsz.
2023. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó vagyok, nem válaszoltam a kérdésedre rájöttem! A háziorvos írhat Frontint, de szerintem az nem a legkorszerűbb gyógyszer. Vannak ma már olyanok, amik segítenek abban, hogy a szerotonin vagy dopamin mennyiséget hagyják halmozódni az agyadban. A hatásuk lassan alakul ki, de tartósabb és segítenek új összeköttetéseket alakítani az agyadban, hogy helyreállítsák a kárt, amit a szorongás csinált az agyadban. Ilyen pl. a Sertralin. Pszichiáter felírja neked, háziorvostól kérj beutalót pszichiáterhez ha kell, ha nem kell, akkor csak kérj időpontot pl. A sote pszichiátriára járóbetegként. Ez ingyenes. Max. áthidalóként kérj Frontin félét, amíg eltelik az a 2-6 hét és hatni kezd az új gyógyszer. Sok szerencsét és a legjobbakat neked!
2023. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem rendelünk a pszichiátertől gyógyszert, 13-as, ez nem a Teleki téri piac, és az orvos nem adminisztrátor! Nem tenné zsebre a kérdező, amit kapna tőle, ha úgy menne oda, hogy Tessék Sertralint felírni, mert azt mondták a gyakorin, hogy nekem az kell!
2023. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó! Tájékoztatás jelleggel írtam a kérdezőnek, hogy léteznek jobb gyógyszerek is ma már, mint a Frontin és erre írtam egy példát. Ott is van előtte, hogy “pl.” Nem azt írtam, hogy rontson neki egy pszichiáternek, hogy azonnal adjon neki Setralint, merthogy a gyakorin azt olvasta…Az viszont elkeserítő, hogy vannak olyan orvosok, akik az emberi elmével foglalkoznak és az amúgy is padlón lévő emberbe belerúgnak még kettőt - mert ebben igazad van, van olyan aki nem túl kedves. Érdemes fiatalabb, nyitottabb és naprakészebb orvost keresni, aki a beteget partnerként kezeli. Ha valaki belebotlik egy kellemetlen személyiségű pszichiáterbe, aki borzalmas stílusban bánik a betegeivel, légyszi keressen másikat! Vannak jobbak, de tényleg, senki sem olyat érdemel aki ennyire csökött.
2023. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!