Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől képzelek be ijesztő...

Mitől képzelek be ijesztő dolgokat?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta képzelek be ijesztő dolgokat, pl hogy az ablakom előtt megjelenik valami, vagy ha lekapcsolom a villanyt akkor állandóan alakokat látok, vagy csak eljátszódik a fejemben hogy valami meg fog jelenni mögöttem és bántani fog. 17 éves vagyok és gyerekkorom óta zavar ez a probléma, de tudom hogy csak a képzeletem játszik velem de még mindig csak fényeknél tudok elaludni


Valakinek van valami ötlete hogy mitől lehet?


2023. jan. 18. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Túl sok film, játék, kevés a valós életben eltöltött idő. Nálam ez volt legalábbis. Mióta többet foglalkozok valós problémákkal, a képzelt dolgok nem ijesztőek.
2023. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálam ezek közül egyik sem jöhet szóba, mivel nem nagyon szoktam filmeket nézni, akkor is inkább vígjátékot, nem szoktam túl sokat az interneten lógni és a hobbijaimból sokat vagyok a ,,való életben’’
2023. jan. 18. 23:12
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Múltbeli trauma, akár olyan is amire nem emlékezhetsz, például még a magzati kor is számít, milyen hatások érték a szülőt, születés nehézsége stb. Orvosi emlékek, vizsgálatok, betegségek, gyógyszer mellékhatás, szorongás.
2023. jan. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Egyes vagyok: Akkor én voltam defektesebb az átlagnál.. A shiki után nem merem sötétben kimenni egy jó darabig.. Totál kínos, de tényleg így volt. Amióta hanyagolom a túlzásba vitt filmezést, azóta nincsenek ilyennek nálam.. Sajnálom hogy nem tudok segíteni.
2023. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban is fura voltam (ismerosok, csaladtagok szerint) szotlan voltam, nem nyitottam masok fele (szorongtam is) es traumak is voltak, de traumak okozhatnak ekkora kepzelgeseket??
2023. jan. 18. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Simán, de még hogy! A traumákat nem felejti az ember. Ezen kéne dolgozni, segítséggel.
2023. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hűha, mikre nem képes az emberi elme
2023. jan. 18. 23:31
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a probléma hogy még a gondolataimat sem tudom elterelni, mert automatikusan jönnek ezek a képzelgések és akkor nálam mintha brkapcsolna egy túlélő ösztön

Elkezdek gyorsan gondolkodni, futni, agyalni hogy hogyan mehetnék el biztonságot keltő helyre

2023. jan. 18. 23:33
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
És milyen hely jelent biztonságot? Ezt idézd fel amikor ilyen helyzet áll fenn, és képzeld azt hogy ott vagy. Enyhe szorongáscsökkentő gyógynövényes tablettákkal, teákkal is próbálkozhatsz lefekvés előtt. Tereld el a figyelmed. Én ha egyedül vagyok, sokáig nem merem leoltani a villanyt, inkább gépezek hajnalig,de ez nem jó megoldás,ezért azt csinálom, hogy zenét kapcsolok, és arra figyelek. Aztán fokozatosan oltom le a nagy, majd a kisvillanyt, és végül zene ki. Szem becsuk, vidám kép felidézése, miről szeretnék álmodni. (csók, utazás, jó kaja stb).Hátha ezzel a technikával segítettem.
2023. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket mindenkitől:)
2023. jan. 18. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!