Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik miatt lehet ájulás...

Pánik miatt lehet ájulás érzés és vérnyomás ingadozás?

Figyelt kérdés

Tegnap eszembe jutott a baleset ami miatt pánikbeteg lettem. Utána pár perccel elkezdtem szédelegni, megmértem a vérnyomásom és 105/60 volt. Ezután egyre-egyre rosszabbul lettem, már a mentök hivásán gondolkodtam. A párom közben hazajött és mondta, hogy semmi baj. Kicsit kisírtam magam szó szerint is, aztán egyre jobban lettem. A vérnyomásom 120/70 volt akkor már.

Volt régebben olyan is, hogy majdnem megismétlödött a balesetem és órákig 150/100 volt a vérnyomásom, beszükült a tudatom, remegtem.


A szívemet októberben vizsgálták ki, akkor nem volt baja. De ki tudja mi lett azóta ….


2023. jan. 19. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt, igen. Trauma ért, ami felszínre tört.
2023. jan. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A traumád felszínre tört és ez testi tünetekben nyilvánult meg. Teljesen normális folyamat, a szervezeted így igyekszik feldolgozni a traumát.
2023. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. És nem azért kell a pániktól megszabadulnod, mert attól direkt módon bár súlyos bajod lehet, hanem mert egyszerűen megkeseríti az életedet. egyébként egyik érték sem veszélyes, bőven nem. Abba a hibába ne ess bele, hogy elmész háziorvoshoz, mérsz ott síkidegen egy magasabb vérnyomást és felír egy vérnyomáscsökkentőt az egyébként full jó vérnyomásodra.
2023. jan. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!