Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az az antipszichotikum?

Mi az az antipszichotikum?

Figyelt kérdés

Antidepresszánst szedek, de már a sokadikat.

Kérdeztem a dokit, hogy mi van ha a mostani sem fog beválni?

Azt mondta, hogy van még 1-2 gyógyszer amit majd kipróbálunk, de ha azok közül sem lesz olyan ami segít, akkor csak antipszichotikumot tud adni. Aztán hozzátette, hogy, de azt nem szeretjük felírni.


Miért? Túl erős vagy sok a mellékhatása?


2023. jan. 20. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Antipszhiotikumot nem akarsz szedni..

Tudnék mesélni milyen mellékhatásai voltak annak amit én szedtem!

2023. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Skizofrénia, képzelgések elleni drasztikus szer.
2023. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Írj(atok) róla kérlek.


Milyen hatása van? Nyugtat, felpörget, ellazít, bátorrá tesz? Mit érzek tőle?

Mik a negatívumok?


Nem véletlenül szedek antidepresszánst, de mivel eddig egyik sem hatott így most is csak szenvedek. :/

2023. jan. 20. 15:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Zombivá tesz. Ráadásul egy csomó gyógyszerkölcsönhatás, szervkárosítás és mellékhatás jár velük, és abba se lehet csak úgy hagyni. Olvass el egy betegtájékoztatót.

[link]

2023. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Antipszichotikumot nem élmény szedni. Bipoláris vagyok, és átmentünk már jópár fajtán, mire kikötöttünk a Leponex mellett. Ez úgy elmegy, bár alig kell szednem belőle.

Amikor a kórházban risperidont kaptam, attól nagyon kivoltam. Alig tudtam beszélni, járni is nehéz volt tőle, nem tudtam ülni, nyugtalan voltam folyamatosan.

Az olanzapin nagyon zabáltatott, és egész nap aludtam tőle. Az aripiprazol nettó szar volt, mert semmit sem csinált. A kariprazin szintén, de attól még szuicid gondolataim is lettek.



Vannak antipszichotikumok, amikkel augmentálni lehet az antidepresszánsok hatását, természetesen csak kis dózisban.

Ilyen például az amisulprid, mely bár dopamin antagonista, de kis dózisban antidepresszív hatású. Bupropion mellé például jobban elősegíti a dopaminerg rendszer működését.


Próbáltatok esetleg az OG antidepresszánsok közül valamit? Jók ám a MAOI-k. Persze van csomó mellékhatásuk, meg ha jól tudom figyelned kell mit eszel mellettük, de elég potens szerek.

2023. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Undorító leszel tőle, olyan mintha alkohol és drog függő lennél.


Mintha nem lennél ezen a bolygón, és csak nézel ki a fejedből. Olyan vagy mint egy süket néma, nem tudom jól leírni.


Mellette tönkre tesziba szerveidet, így többet ront mint használ.


Sose szedj ilyen moslékot, még ha kell akkor se. Főleg ne egy sima depresszióra. Felesleges.


Nem ezek oldják meg a bajod, ezek csak elfedik.


Ezek vagy 10-szer erősebbek, vagy én nem tudom, de nagyon sokkal mint egy antidepi, és nagyon is fos vele létezni, én nem szedtem de láttam sajnos olyan embert aki igen. Erről szerintem lejönni se lehet.


Többre mész, ha elmész egy jó pszichológushoz.


Gyógyulj meg! Ez a te harcod lesz. :)

2023. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezt én is akartam kérdezni: pszichológushoz is jártál? Ha nem szervi, ingerületátviteli oka van a depressziódnak, hanem lelki, akkor nyilván nem használ a gyógyszer.
2023. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Az antidepresszánsok teljesen máshogyan hatnak mint az antipszichotikumok.

A legtöbbször felírt (SSRI,SNRI,NDRI) antidepresszánsok a SERT,NET,DAT-ra hatnak: gátolják a szerotonin/noradrenalin/dopamin visszavételét, ezzel hangulatjavító hatást elérve.


Az antipszichotikumok elsősorban a dopamin receptorokhoz (szertől függően még 5HT, alfa, M, H is lehet) kötnek antagonistaként vagy parciális agonistaként. Ezek a szerek közvetlen a receptorokra hatnak, a transzporterekre nem igen vannak hatással.



A gyógyszerek nagyon is megoldják a problémát. Természetesen az élethelyzeteden, saját viselkedéseden, stb. magad és/vagy terápiával tudsz segíteni, de akinek valóban szüksége van gyógyszerre, az jól teszi, ha beszedi.


Hallgass az orvosra. Ő azért van, hogy megadja neked azt a kémiai segítséget, amire szükséged van. Sajnos a megfelelő gyógyszer megtalálása időt vesz igénybe. Nekem épp pont szerencsém volt a paroxetinnel, de a nagy többség nem az első gyógyszerétől lesz jobban.

2023. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Engem az antipszichotikum tart egyben, mint bipolárist.
2023. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jártam pszichológushoz. Fogok is, csak most van 1-1,5 hónap szünet.


Ő is azt mondta, hogy egyáltalán nem látja, hogy tudnék tovább lépni.

Csődöt jelentett.

De ő javasolta először, hogy váltsak gyógyszert, mert látta, hogy semmit nem ér.


Most új dokim lesz. Hátha az majd tud valamit mondani amivel végre kicsit jobban leszek.

2023. jan. 21. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!