Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy képes eljutni egy ember...

Hogy képes eljutni egy ember oda, hogy a vonat alá feküdjön?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy tudtam eddig, hogy az emberi elme úgy van tervezve, hogy nagyon erős a túlélési ösztöne.

Gondolom az utóbbi időben megszaporodott vonatos öngyilkosságok (kb. minden nap van már most míg régebben max pár havonta volt) nem azzal magyarázhatóak, hogy hirtelen rengeteg ember lett súlyos depressziós egy csettintésre, hanem nagyon kilátástalan lett az emberek élete (ezért is értelmetlen az ilyen cikkek végére beszúrni a Lelki segélyszolgálat elérhetőségét).

De aki alapjáraton nem volt pszichés beteg, az hogy jut ilyen elhatározásra?


Hol a határvonal a súlyos depressziós betegség/beszámíthatatlan tudatállapot illetve a teljes anyagi/lelki reménytelenség között?


Én is depressziós/szorongásos vagyok (diagnosztizálva, de nem szedek gyógyszert) mégis ha nagy nehezen, de eljárok dolgozni, sőt autóval járok munkába és mégse fordul meg a fejemben, hogy kamionnak hajtsak.


Egyáltalán mi az a pont ami már kiválthat ilyen önromboló cselekményt és a félelemérzet hiányát, hogy oda tudjon állni a vonat elé?



2023. jan. 20. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Simán, de én majd más ezközökhöz folyamodom, ha eljön az ideje :-)
2023. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalommentes halál.
2023. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Olyan beszűkült tudatállapotba kerül hogy csak megy és onnan már nincs visszaút. Elég baj az ilyennek.
2023. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Általában ez egyfajta menekülés, nem lát az ember más kiutat, se a problémái megoldását. Aki erre a szintre jut, mentálisan már általában nem a toppon van.

Nyilván aki még nem volt ennyire mélyen, nehezen értheti. Leírom én eddigi életem során mikor gondolkoztam komolyan az öngyilkosságon, hátha kicsit ember közelibb így:

Először gyerekként, mikor kifogtunk egy vén, beteg, abuzáló, manipulatív papot hittantanárnak (mint később pedofil is, ezt szerencsére megúsztam). Lelki terrorban tartott, folyamatosan rombolta az önbizalmam, elhitette, hogy egy bűnös undorító féreg vagyok, aki nem érdemli meg, hogy létezzen.

Másodszor, mikor gimibe kerültem. Nem bírtam beilleszkedni az új közösségbe, embertelenül hajtottak minket, az önbizalmam romokban volt, azt hittem senkinek se hiányoznék, ha eltűnnék.

Harmadiknál egy olyan állapotban voltam betegség miatt, amiben nem láttam az esélyt a gyógyulásra. Úgy voltam vele, inkább meghalok, minthogy így éljek le egy életet.

Első kettőnél nem volt bátorságom, harmadiknál megakadályoztak. Érzékenyítés végett írtam le ezt, nem bátorításért. Ezeknek már több éve és mindennap hálás vagyok, hogy az életet választottam.

2023. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokszor az van, hogy összegyűlnek nekik a gondok, amiket egyébként is nehéz feldolgozni. Válás/szakítás, közeli rokon halála, anyagi gondok. Vagy iskolai/munkahelyi zaklatás, párkapcsolati gondok, plusz egy barát elvesztése. És külön-külön meg tudna ezekkel küzdeni, de csak gyűlik a sok baj, és az élet minden területén kilátástalannak látja a helyzetet az illető.
2023. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%

"Vársz egy vonatra. Egy vonatra, ami elvisz messze. Reméled, hogy oda visz, ahova akarod. Nem tudhatod biztosan, de nem is fontos."

Attól, hogy most többet cikkeznek róla, nem lett több eset, csak most ez egy kis változatosság a ki milyen cicit/segget villantott cikkek mellé.

2023. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Én diagnosztizált bipoláris vagyok. Minden nap gondoltam/gondolok az öngyilkosságra. Egyszer majdnem megtettem, kb. 2 hónapja, de ránéztem a kiskutyámra, és ő tartott vissza hogy megtegyem. Nekem is sok minden összejött akkor. 3-as voltam.
2023. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom. Igazából szerintem ez pillanatnyi tudatzavar/kiesés lehet. Fogalmam sincs.


Itt Veszprémben majdnem havi rendszerességgel ugranak a Viaduktról.


Valójában öngyilkosnak lenni rettentő nehéz lehet, mert szembe kell menned az életösztönnel, ami 100x erősebb mint bármilyen mentális betegség. Ez tényleg ilyen pillanatnyi kihagyás lehet.


Ha már a saját városom és Viaduktos példa, én tudok egy emberről, akit úgy húztak vissza, hogy segítségért kiabált, de ő maga lépett át a korláton és ugrott.


Tizedmásodperc, kihagy az agy, de szerintem miközben zuhan, már van életösztön, és ő még meg tudott kapaszkodni a híd korlátjába, ezért könyörgött aztán, hogy húzzák vissza.


Szerintem az előtte lévő út mindig csak ilyen "próba".


Kiállsz a vonat elé, teljesen tisztában vagy vele mikor van az a pont amikor még elugorhatsz. Aztán ha már olyan közelségben van a vonat, lehet 1000-rel tényleg beindul az adrenalin és az életösztön, de már nincs hova ugranod, pontosabban idő arra, hogy ugorj.


A fájdalommentes halállal nem értek egyet, jó példa erre az a 11 éves kislány aki vonat elé ugrott pár hónapja, és múlt héten kamerák előtt nyilatkozott. De emeletről kiugrott ember is volt már aki eszméleténél volt (aztán végül persze meghalt).


Nehéz kérdés, de én szerintem 10-ből 8 valójában megbánja már a zuhanáskor vagy mikor a vonat olyan közelségben van, hogy késő.

2023. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Úgy, hogy nekik megkönnyebbülés.
2023. jan. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Az az a pont amikor jobban fél az ember az élettől, mint a haláltól. Nekem is volt ilyen mert pl én szenvedélybeteg vagyok, és mikor kint kell aludni a -10ben kaja nélkül pér hét és elmegy az ember kedve az állandó küzdelemtől. Nem láthatsz bele másoknak az életébe, de mindig van egy határ ahol már minden mind1
2023. jan. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!