Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ennyire elterjedt...

Miért ennyire elterjedt öngyilkossági mód a vonat elé ugrás? Miért ilyen gyakoriak ezek?

Figyelt kérdés

[link]


Heti szinten lehet ilyen hírekről hallani és gondolom nem baleset, hanem öngyilkossági kísérlet.


De marha félelmetes lehet egy többszáz tonnás vonatot várni és eleve nem is értem az ösztön miért nem működik ilyenkor és ugrik el.

Vagy hogy történnek ezek a tragédiák?


Laikusként kérdezem, semmi ilyen célom nincs Isten ments, de pl. még egy kötél is racionálisabbnak tűnik, hiszen ott pillanat alatt megvan míg a vonatra várni kell és idegekkel bírni.

Fura ez nekem.



2022. nov. 11. 23:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg öngyilkosnak lenni és rászánni magad alapvetően egy kétségbeesett rossz de valahol merész döntés. A legtöbb ember nem tenné meg. Igazából a vonat oka talán az, hogy az biztos és gyorsan végezz veled.


Az életösztön egy elég erős dolog tud lenni.


Én régen mikor egyemre jártam akkor elég depressziós voltam és magas épületek voltak így sokszor 3-4 emelet magasban voltak az órák és nagyon sokat agyaltam azon, hogy ki kellene ugrani és akkor talán vége lenne, mert az biztos úgymond. A vonat elé ugrás is ilyesmi lehet, hogy az végez veled.


Elnézést nem vagyok túl józan.

2022. nov. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%

#1


Szociálisra ittad magad, tetyó?

2022. nov. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Inkább rommá, de már elegem volt ebből a hétből. Annyi munkám volt, hogy azt se tudtam merre van előre.
2022. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Darius- ***** válasza:
23%

Egyszerubb lenne megnyitni a gazcsapot.


Tomeghiszterianak gondolom, hogy minél tobben lassak meghalt és mutasson valami elrettentot a tarsadalomnak, amellyel problemaja lehetett. Ugyanilyen azok, akik a hidrol akarnak leugrani. Legyen emlékezetes a halala. Mindez beteg elme.


Valoban batornak kell lenni ahhoz, hogy megtegye valaki. De gyenge is, mert nem tud megbirkozni a nehezségekkel. Vagyis feladja és ezért gyenge. Ez alol a gyogyithatatlan betegek kivételek.

2022. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

#4


Szerintem aki öngyilkos lesz azt a legkevésbé sem érdekli, hogy ki látja.. Nekem volt egy osztálytársam aki amúgy nem volt egy rossz fej srác, mert telefonokba otthon volt, igaz nem tanult de amúgy ilyen tech dolgokba tökre jól nyomta, szóval simán lehetett volna belőle sikeres felnőtt és 17 éves korában ellopta a szülei autóját is kiegyenesítette a kanyart egy fának.


Nyilván nem tudni, hogy mi lett vele, most direkt vagy sem.. de olyan helyen történ, hogy jó eséllyel direkt tette.

2022. nov. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Mert annál kicsi az esélye, hogy túléli az ember.


Sok más próbálkozásnál agyhalott zombiként, kerekesszékben vagy ágyban kell lélned hátralevő életed, ápolásra szorulva, hatalmas fizikai fájdalmakkal.

Amikor néha magam alatt vagyok nekem is eszembe jut a vonat elé ugrás, vagy hogy jól leiszom magam, beveszek pár doboz altatót, és kifekszem egy elhagyatott helyen a hóba. A hipotermia egy idő után végezne velem.


Igen, mostanság én sem vagyok jó passzban, de nem ölném meg magam, ahhoz túl erős bennem az életösztön.

2022. nov. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

A vonatra várakozni és idegekkel bírni ugyanaz, mint a kötélnél elkészíteni a dolgokat és elhatározni mikor rúgja ki a sámlit, vagy ugrik le, ugyanúgy idegőrlő. Azért választják sokszor a vonatot, mert az gyors és biztos. Illetve nekem van egy olyan teóriám, hogy ez sokkal könnyebb, közvetlenebb nekik, mert hasonlít arra, mintha csak simán átmennének a síneken, vonat nélkül. Kötélnél nem annyira biztos a gyors halál, ha csak nem egy magasabb helyről ugrik le, centiken múlhat az, hogy túléli-e vagy sem, esetleg gyorsan véget ér-e a dolog, vagy percekig haláltusát vív, illetve rászánni magát a végső lépésre kevésbé érződik természetesnek, mint átsétálni a síneken.

Sajnos van, hogy annyira tropán van valaki mentálisan és annyira a halált látja az egyetlen kiútnak, hogy "kikapcsolja" az általad említett életösztönt, míg túl késő nem lesz. Nem tudom a miértjét, nem tudom hogyan működik, milyen folyamatok állnak a háttérben, de beszéltem akasztást (hálistennek maradandó károk nélkül) túlélő emberrel és ő ezt mondta.

2022. nov. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
Darius- hàlisten fogalmad sincs milyen erzes ennyire mélyponton lenni,de ne hidd azt hogy ezek az emberek azt akarjak hogy lassak oket. Inkább fel se fogjak kb hogy emberek közt vannak
2022. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

"Rövid eséses akasztás:


Szerencsés esetben kitöri a nyakat, egyébként fájdalmas roncsolódást okoz a nyakban és a halál közvetlen oka innentől a felfüggesztéses akasztáshoz hasonlóan fulladás vagy a nyaki erek elzáródása."


De jobb nem írni ilyesmiről, nem szeretnék tippeket adni, kitudja mennyi öngyilkos jelölt van -lesz itt, aki olvassa a kérdést és a válaszokat.

2022. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Mert ha elüt a vonat akkor annyira összeroncsolódik a tested, hogy nem éled túl. Akasztásnál vagy magasból ugrásnál simán túlélheted csak mellé még kerekesszékes is leszel.
2022. nov. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!