Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ételek hogy hatnak a lélekre?

Az ételek hogy hatnak a lélekre?

Figyelt kérdés
2023. jan. 21. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a zöldségek-gyümölcsök mindenképp serkentően, minél színesebb, annál jobb. És a társaság fontos az étkezéshez, meg hogy megadjuk a módját asztallal, szép terítékkel, szalvétával.
2023. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Elmesélem saját tapasztalattal. Úgy hatnak a lélekre, hogy nekiálltam diétázni, kilőni az úgynevezett egészségtelen ételeket, és konkrétan egész végig pocsékul éreztem magam, hovatovább depressziós lettem. Elegem volt ezekből a nyomorult íztelen vackokból, és most normális ételeket eszek, normális emberhez méltóan, azt és akkor, amikor ÉN akarom, és ezerszer jobban érzem magam minden nap. Így hatnak az ételek. Azért van a sok bolond, besavanyodott ember, mert a bu*i diéta előrébbvaló, a hülye kinézet, mintsem a lelki boldogság.
2023. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kizártam a cukrot az étrendemből. Kevésbé pörgök fel mint bipoláris azóta.
2023. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha estére eszel húst, okozhat rémálmokat.

A pszichés állapotra kihat az étrend, mert ép testben ép lélek.

2023. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalatból mondom hogy mikor volt háromféle kaliforniai paprika is a házi pizzán és szép színes volt, sokkal jobban esett, pedig nem biztos hogy finomabb is volt mint máskor más változatok. egyszer pedig mikor kevés ételfestéktől emberi bőrszínű lett a palacsinta, még rosszabbul esett megenni is :D lehet csak gyerekkor hozadéka, mikor ők is játszadoznak a kajával
2023. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lélekre konkrétan.

Nem az agyra vagy szervi dologra hanem a lélekre.

Nem tudom ennél jobban konkrétizálni a kérdést.


Igen a hús az sajnos/nem sajnos nem mindig egészséges, de valahol ezt el is ültetik bennünk...mert azelőtt mikor nem erről szólt volna a modern egészségtudatosnak kikiáltó magát ember; ritkán foglalkoztam vele és nem volt semmi bajom szerintem, valahol kell a hús is és mégsem.

2023. jan. 22. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lelkemet simogatják. Ha nem eszek ideges vagyok és elegem van mindenkiből, ha ettem boldog vagyok és elégedett, megjutalmazott érzés.
2023. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Imádom a kérdésedet, még ha nem is biztos, hogy pontosan értem, hogy mit értesz lélek alatt, úgyhogy próbáld meg valahogy jobban elmagyarázni neked.


A 3. válaszolóhoz csatlakozom, mert én is a cukor - és minden más édesítő! - kizárásával kezdtem és az volt az első legnagyobb meglepetésem, hogy az első három hétben, míg nem ettem-ittam már ilyeneket, ám még volt bennem, azaz ürült, totál depressziós lettem. A depresszió nem lelki betegség...?


Aztán újra ettem cukrot kb. egy év után, majd egy idő után újra cukormentesen kezdtem élni, ám akkor már glutén és tejtermékek nélkül is és két óriási lelki megpróbáltatás történt velem (sok éves párkapcsolatom véget ért és nem sokkal utána kirúgtak sok év után a munkahelyemről), mégis olyan szinten maradtam lelkileg kiegyensúlyozott, hogy a mai napig nem értem, hogy ez hogy lehet, amikor előtte, korábban, mindenevőként ennél kisebbért is kiborultam, tanácstalan voltam, depressziós, egészen öngyilkossági gondolatokig.


Az vagy, amit megeszel.


Felfedeztem azt is, hogy az, hogy mi finom, nekem legalább is attól függ, hogy mit tudok az adott ételről, azaz minél inkább tudom valamiről, hogy jót tesz a testemnek és a lelkemnek, annál jobban ízlik nekem egy étel, annál finomabbnak érzem, ami végül is tökre fura, szerintem, vagy mégsem.


Sokáig nem értettem, hogy mit jelent ez a mondat, hogy az vagy, amit megeszel, de tán pont ezt, hogy ki lehet próbálni egyes összetevőket elhagyni és megfigyelni, hogyan változik a lelkünk! Én saját tapasztalatomról mesélek, bárki kipróbálhatja! Talán ezt is jelenti ez a mondat, hogy teljes szívemmel-lelkemmel értem és egyetértek azzal, hogy mit teszek a testembe, és éppen ezért éltet és tesz nem csak jóllakottá, hanem boldoggá is!


Ezen kívül szerintem idevaló téma az érzelmi evés is, ami szintén egy lelki téma, hogy a lélek szeretethiánya miatt képes bármelyik lélek testi hordozója bármit megenni vagy inni. Nagyon érdekes és tanulságos téma szerintem, ez is lehet egy kapcsolat, szerintem!

2023. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
Változóan. Amit szeretsz, az simogatja a lelked.
2023. febr. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor csak illúzió, hogy a lélekre hathat, inkább csak ínyencség kérdése.
2023. febr. 3. 06:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!