Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anti depresszáns mellé belehet...

Anti depresszáns mellé belehet venni 3mg bio melatonin-t?

Figyelt kérdés

2023. jan. 22. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2023. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Melatonint úgy szedhetsz, ahogy akarsz. A melatonin egy természetesen is előforduló hormon (gőzöm sincs, hogy a tabletta az szintetikus melatonin v sem, de ugyanazt csinálja mint amit a szervezeted termel), míg egy antidepresszáns egy teljesen szintetikus, szervetlen vegyület, amivel betegséget kezelnek. Ezt nem termeli a szervezet önmagától.

Az orvosom mondta, hogy mindent ami nem vényköteles, azt lehet szedni, de érdemes azért a patikusoktól megkérdezni, hogy ezt és azt szedsz, lehet-e mellé amazt szedni.

2023. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hálistennek az antidepresszánst 5 nap után elhagytam és jól vagyok nélküle. Melatonint néha szedek de az alvásom is rendbe jött. Ti hogy vagytok?
2023. márc. 24. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Most ennek nem fogsz örülni, de:


Ugye tudod, hogy orbitális hülyeséget csináltál? A pszichiátriai gyógyszerek nem úgy működnek, mint a lázcsillapító, hogy beveszem és 1 óra múlva lemegy a láz. Szintén nem úgy működnek, mint egy Aspirin, hogy szeded egy hétig, aztán jól vagy, és nem kell szedned.

Ezeknek sok időre (hetek-hónapok) van szüksége, mire kifejtik a hatásukat, tekintettel arra, hogy a központi idegrendszerre hatnak. Az meg nem változik gyorsan. (Ne mondd, hogy de így, de úgy. Nem így működik a biológia és kész.)


A nyugtatókat és antipszichotikumokat elég hamar érezni. A nyugtatónak nincs valódi terápiás hatása, míg az utóbbiaknál kell bőven idő, mire teljesen működnek. Ide elég akár 2 hét mire látni a hatást.

Antidepresszánsnál MINIMUM 2 hét mire tényleg történik valami, de inkább 2-3 hónap. Ja, és akkor utána nem szabad abbahagyni csak úgy, mert akkor lőttek az egésznek. Addig kell szedni amíg a doki mondja.


Persze minden a te dolgod, de ha okos vagy, akkor úgy csinálod, ahogy a dokid mondja. Olyan nincs, hogy valakinek 5 napig kell szednie egy pszichiátriai gyógyszert. Egyszerűen nem így működik. Megmakacsolni se akard magad, mert az orvosod akkor is jobban tudja.

Ha nem tetszik a gyógyszer 2-3 hét után se, akkor lehet kérni másikat. Van bőven választék, mindenkinek más jön be.



Hogy vagyok én? Mivel szedem a gyógyszerem, ezért jól vagyok, és azért vagyok jól, mert szedem a gyógyszerem.

2023. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!