Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is ennyire ijesztő...

Másnak is ennyire ijesztő gondolatai vannak "pirosbetűs" napok előtt?

Figyelt kérdés
Mielőtt megjön, elég sokszor előfordul, hogy mentálisan nagyon mélyre kerülök. Összeveszek párommal apró kis hülyesegeken (ő ezt fel sem veszi ami engem csak mégjobban lehúz), minden szar, semminek nem látom értelmét és tízféleképpen játszom el a gondolattal, hogy kinyírom magam, miközben direkt azokat a zenéket hallgatom amikről tudom, hogy lehúznak. Most is ez van. Tudom, hogy amint megjön egyből fényesebben látom majd a világot, de kezdem úgy érezni, hogy ez nem normális. Ennyire nem zakkanhatnak meg a hormonjaim, vagy igen?
2023. jan. 23. 11:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
61%

Találkoztam olyan kutatási területtel, ahol a szakemberek konkrétan azt vizsgálják, hogy a borderline tüneteket hogyan triggereli/súlyosbítja a PMS (premenstruációs szindróma).

Érdemes lenne ezt is számításba venni. De egyébként általában tényleg megőrülnek vérzés előtt a nők, csak a mérték nem mindegy.

2023. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Rákerestem a borderline személyiségzavarra (nem mintha eddig nem ismertem volna, csak ásiklottam felette), olvasgattam róla kicsit és meglepően sok tünetleírásnál magamra ismertem. Távol áll tőlem, hogy a gugli alapján diagnosztizálgassam a bajaimat, de ez most meglepett.
2023. jan. 23. 15:49
 13/26 anonim ***** válasza:
61%
Érdemes pszichoterapeutát keresni. A borderline DBT-vel nagyon hatásosan kezelhető.
2023. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám van. Amit én megpróbáltam egyszer az a premens tabletta és úgy vettem észre , hogy valamennyit segített.

Amúgy én is alapból depresszióra hajlamos, szorongóbb ember vagyok, így gondolom nálunk kifejezetten rosszul hatnak a hormoningadozások.

2023. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
43%
Csodaszert keresni mentális problémára nem a legjobb ötlet, egyrészt csak elfedi legtöbb esetben a problémát, másrészt hamar függövé válik töle az ember. sokkal hatásosabb agyban kezelni és megoldani ezeket, ehhez erös elhatározás, változni akarás és kitartás kell. a gyógyszerek tudnak segíteni ebben a kezdeteknél, de a fö cél a fejben rendet tenni.
2023. jan. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék semmilyen bogyót beszedni magamtól, annak a híve vagyok, hogy nem jó ilyesmivel kíserletezgetni.

Elhatároztam, hogy ha pénzem ugyan nincs is magándokira, elmegyek a kórházba egy szakrendelésre, meglátjuk mi lesz. Mostmár csak össze kell szednem magam annyira, hogy időpontot kérjek, valamiért ez annyira nagy dolognak tűnik most a fejemben, hogy félek meglépni és halogatom.


Mindenesetre köszi mindenkinek aki válaszolt, ti adtátok meg a kezdő löketet, a kérdésem óta már beszélgettem erről valakiel (vagy inkább kifakadtam...) aki teljes mellszélességgel támogat. Korábban soha senkinek nem mondtam erről semmit, csak nyomasztottam saját magam.

2023. jan. 28. 15:49
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

15: Legalább tájékozódnál, mielőtt butaságokat írsz. A hangulatjavítók nem okoznak függőséget, és sok mindenkinek megmentették már az életét. Természetesen az a kérdező döntése, hogy szeretné-e szedni őket, vagy sem.


16: Kérdező, a SOTE pszichoterápiás klinikáján nagyon kedvesek. Minél hamarabb kezded el a kezelést, annál jobb a prognózis, a javulás esélye. Ezért ne félj meglépni, a saját magad érdekében csinálod.

2023. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Holnap megyek szakrendelésre, irgalmatlanul be vagyok tojva...


17# Köszi, de Sopron mellett lakom, a SOTE nekem eléggé kiesik :D

2023. febr. 8. 20:03
 19/26 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Majd írj, hogy mi a fejlemény.
2023. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Elmentem az időpontomra csak azért, hogy közöljék velem, sehová sincs felírva, hogy foglaltam volna időpontot. Következő lehetőség jövő péntek, de most legalább végignéztem ahhogy a hölgy beírja a kis noteszébe(???).

Welcome to magyar egészségügy.

2023. febr. 10. 08:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!