Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is ennyire ijesztő...

Másnak is ennyire ijesztő gondolatai vannak "pirosbetűs" napok előtt?

Figyelt kérdés
Mielőtt megjön, elég sokszor előfordul, hogy mentálisan nagyon mélyre kerülök. Összeveszek párommal apró kis hülyesegeken (ő ezt fel sem veszi ami engem csak mégjobban lehúz), minden szar, semminek nem látom értelmét és tízféleképpen játszom el a gondolattal, hogy kinyírom magam, miközben direkt azokat a zenéket hallgatom amikről tudom, hogy lehúznak. Most is ez van. Tudom, hogy amint megjön egyből fényesebben látom majd a világot, de kezdem úgy érezni, hogy ez nem normális. Ennyire nem zakkanhatnak meg a hormonjaim, vagy igen?
2023. jan. 23. 11:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Igen, túltolod, föleg hogy zenéket is depresszíveket hallgatsz hozzá. Kicsit alább kell hagynod ilyenkor az önsajnálaton, és megrázni magad.
2023. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mindig ez a vége, mármint hogy megrázom magam, de visszanézve ijesztőek ezek a gondolatok és nem tudom, egyszer majd nem lesz e olyan, hogy nem jutok el addig, hogy megrázom magam.
2023. jan. 23. 12:36
 3/26 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagy alapból is depresszív hajlamú? Az normális lenne ha a piros napok elött kicsit stresszesebb, ingerlékenyebb és türelmetlenebb lennél, ez vele jár, de ait leírsz, annak van már egy kóros szintje, ami szerintem független a piros napoktól, és amikor azok jönnek, akkor ráerösít és erösebben elöhozza. Mennyire tudod kezelni a stresszhelyzeteket, negatív dolgokat menzesz nélkül?
2023. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hajlamos vagyok befordulni egy-egy konfliktus után (például kollégával), meg napokig kattogni rajta, de alapjáraton konfliktuskerülő vagyok.

Azok a tipikus tünetek amik leírják a depressziót nem igazán jellemzőek rám, de ha mégis, nem tartanak sokáig.

2023. jan. 23. 12:50
 5/26 A kérdező kommentje:
Na meg időnként menzesz nélkül is vannak ilyen gondolataim, általában zene hozza elő, és ritka (néhány havonta érzem csak).
2023. jan. 23. 12:53
 6/26 anonim ***** válasza:
38%
Ezen esetben szerintem nem ártana beszélned egy szakemberrel. A napokig kattogás és befordulás egy vita miatt sem normális. Talán leginkább önértékelési és világlátási problémáid vannak, de nem értek hozzá.
2023. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Van mindkettő, ebben biztos vagyok. Biztosan szükségem lenne egy pszichológusra, de sajnos nincs pénzem ilyesmire. Biztos vannak tb támogatott szakemberek is, de róluk meg annyi rémtörténetet hallani (meg úgy az egészségügyről általában) hogy inkább nem is próbálkozom ezzel.
2023. jan. 23. 14:04
 8/26 anonim ***** válasza:
38%
Segít némi önfejlesztés is, mondjuk mikor 2-3 napot stresszelsz egy munkahelyi konfliktuson, akkor nézz magadba, kérdezd meg, hogy miért stresszelsz egyáltalán és van-e erre szükséged, idöd, energiád, hiszen csak egy kis semmiségen összezörrentél valakivel. döntsd el, hogy azért sem stresszelsz rajta, szarsz rá, te magad vagy a hülye ha tovább stresszelsz, és nevesd ki magad milyen szánalmas hogy ekkora feneket kerítesz egy apróságnak. Kezdésnek nem lenne rossz eljutnod ide, a többi is könnyebben fog menni utána.
2023. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, dolgozom rajta.

Jobb híján önismereti könyveket szoktam olvasni, valamennyire segítenek azok is.

2023. jan. 23. 14:19
 10/26 anonim ***** válasza:
38%
Nincs mit, örülök neki ha segít valamit, és sok eröt és sikert kívánok!
2023. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!