Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is ennyire ijesztő...

Másnak is ennyire ijesztő gondolatai vannak "pirosbetűs" napok előtt?

Figyelt kérdés
Mielőtt megjön, elég sokszor előfordul, hogy mentálisan nagyon mélyre kerülök. Összeveszek párommal apró kis hülyesegeken (ő ezt fel sem veszi ami engem csak mégjobban lehúz), minden szar, semminek nem látom értelmét és tízféleképpen játszom el a gondolattal, hogy kinyírom magam, miközben direkt azokat a zenéket hallgatom amikről tudom, hogy lehúznak. Most is ez van. Tudom, hogy amint megjön egyből fényesebben látom majd a világot, de kezdem úgy érezni, hogy ez nem normális. Ennyire nem zakkanhatnak meg a hormonjaim, vagy igen?
2023. jan. 23. 11:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy az elsö lépést már megtetted :)
2023. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Megvolt a találkozó a dokival, beszélgettünk egyet, kitöltöttem neki egy hangulatingadozással kapcsolatos kérdőívet, aztán számítógépen is elvoltam egy fél órát egy másikkal.

Jövő héten kiderül az eredmény, kíváncsian várom.

2023. febr. 17. 21:58
 23/26 anonim ***** válasza:
Szuper! Mi is :)
2023. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Ma volt a második alálkozóm a dokival. Írt fel gyógyszert a hangulatingadozásra, kicsi dózisban kell elkezdenem szedni, két hét múlva újra találkozunk és akkor megbeszéljük hatásos e.

A betegpapíron ugyan konrétan nincs rajta a diagnózis (gondolom két ülésből ezt még nem lehet kijelenteni), de a kórisme kódját meggugliztam és a bipoláris zavart dobta ki.

2023. febr. 23. 17:14
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
A bipoláris és a borderline hasonlít egymásra, gyakran félrediagnosztizálják. A legnagyobb különbség az az, hogy a bipolárisnak van stabil identitása, nem fél az elhagyástól, nem triggerelődik minden miatt és a hipomániás időszakban túlzott pörög, ennek elmúltával viszont a pörgés is csillapodik. A borderline viszont gyakran bizonytalan az identitását illetően, stílust váltogat, fél az elhagyástól, impulzív, dührohamai vannak, és a hangulatingadozásai gyakoriak.
2023. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egész délután ezt próbáltam kibogozni a neten, hogy mi a különbség a kettő között :D

Így már érthető, és így nézve jellemzőbb is rám a bipoláris.

2023. febr. 23. 19:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!