Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus hogyan tud...

Egy pszichológus hogyan tud segíteni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, de nagyon rossz mentális állapottal.

2023. jan. 23. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Leirnàd pontosabban mi a baj?
2023. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Én mikor 16 évesen elkezdtem járni pszichológushoz szédültem, hányingerem volt, rossz volt a közérzetem. Szakácsnak tanultam, konyhán rosszul vette ki magát az első két tünet. Háziorvosom elmagyarázta, hol találom meg az ingyenes pszichológust. 3 évig jártam hozzá, havi rendszerességgel. Egyik üléstől a másikig jobb lett, bár a rossz közérzet továbbra is megmaradt. Jelenleg (6 éve nem találkoztunk) megint szükségem lenne rá, de fizetős lett (utoljára, mikor találkoztunk, elmondta, hogy lejár a szerzödése, megadta az elérhetőségét, de az anyagi oldalról nem beszélt). Nekem sokat segített, hogy ne rágjak be az egyik állandó dolgozóra
2023. jan. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Psycho ***** válasza:
100%

A segítségnyújtás konkrét jellege általában nagyban függ az adott problémától. A folyamat felépítése általában úgy zajlik, hogy először van egy átfogó beszélgetés, hogy jobban megismerjétek egymást és a problémádat (anamnézis). Ez már kijelöl irányokat. Ha szükséges, a pszichológus felvehet Veled néhány pszichológiai tesztet (diagnosztika). Ezekből már kialakul egy kép, hogy mivel és hogyan lehet érdemes foglalkozni.

Ekkor megbeszélitek, hogy mi a cél, erre "szerződtök". Pl. a szorongást tünetileg lehet kezelni relaxációs gyakorlatokkal, illetve kognitív technikákkal. Ezek könnyítenek a helyzeten, de itt még nem feltétlenül a probléma megoldása a cél, hanem az életkörülményeid javítása, a nehézségek elviselhetőbbé tétele.

A szorongást eredetileg kiváltó gyökérproblémák (pl. traumafeldolgozás, rossz gondolkodási sémák, stb.) kezelése általában hosszabb folyamat.

Sokkal többet nehéz így látatlanban mondani.

2023. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, bár nem tudom, hogy hogyan tudnék elmenni, a szüleimmel nem vagyok nyitott


Leírom amit érzek (1#-es)

Akár 1 másodperc alatt úgy megváltozhat a hangulatom, hogy szinte megváltozik a világ, ez zavar a legjobban.

Traumáim is vannak, nem érzem jól magam a bőrömben. Mindenen stresszelek.

Túlgondolok mindent, ha ez számít valamit.

Mostanában a buszon néha érzem, hogy nem vagyok jól, olyan, mintha nem jönne be levegő, nem tudok levegőt venni

Voltak már nagyon rossz próbálkozásaim, hogy már ne éljek.

Most egyébként elvagyok.

De lehet az is a problémám, hogy a gondjaim nem tudom kibeszélni, és ilyenkor ez úgy nyom, hogy.már nem bírom

2023. jan. 24. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el naplót írni. Lehet venni ilyen lelakatolhatót. Nem, nem gyerekes és nem kislányos. Abba bele tudsz írni minden érzést, gondolatot. Vissza tudod nézni, saját magadnak is találsz majd utólag magyarázatokat sok mindenre. Amíg nincs külső segítség, így is ki tudod "beszélni" a gondjaidat.
2023. jan. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!