Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom "kezelni" kordába...

Hogyan tudom "kezelni" kordába tartani a folyamatos kattogást?

Figyelt kérdés
Folyamatosan jár az agyam, mindig kattogok valamin. Van amikor egy adott szituáción töröm az agyam, vagy, hogy megakarok magyarázni bizonyos helyzeteket, vagy a meg se történt dolgokon bosszankodok előre. Sok a stressz jelenleg körülöttem és úgy érzem kezdek belefáradni. Ez a megmagyarázás érzés úgy gondolom a legutóbbi kapcsolatomból jön, utolsó pár hónap nagyon mérgező volt, főleg egészségi szempontból számomra.
2023. jan. 26. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:
A túlgondolkodásra jó pl a meditációs gyakorlás, mert ezzel a gondolatokról való leválasztódást gyakoroljuk.
2023. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Tanulj meg a jelenben élni. Ezt ugyanúgy meg lehet tanulni, mint egy idegen nyelvet. Mindig csak arra figyelj, amit éppen csinálsz. Persze meg szabad tervezni pl a holnapi napot, csak utána már ne ezen rágódj. Emlékezni is szabad, csak nem 0-24. Olvasd el: Echard Tolle: A most hatalma című könyvét.


Csinálj hasznos, értelmes dolgokat, és amire oda kell figyelni. Munka, kreatív hobbik, nyelvtanulás. Olyan nincs, hogy valaki pl nyelvet tanul és közben máson is tud agyalgatni.

2023. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!