Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez, pszichofarmako...

Pszichiáterhez, pszichofarmakológushoz járásnak mi a megszokott menete? Lehet terápia nélkül, pusztán a jól beállított gyógyszereket feliratni? Részletezem a kérdést a leírásban.

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve járok egy magán pszichofarmakológushoz. 2 féle benzot, 2 féle antidepresszánst és időnként altatót szedek. Havonta szoktam menni. Most a Doki munkahelyet vált, javasolta hogy keressek másik állami vagy magán pszichiátert. Nem kérdeztem hogy mehetek-e az új, állami helyére. Nem is ajánlotta fel.

Elég sokba került eddig is. 25.000Ft havonta. A gyógyszereket többnyire oep támogatottan kaptam, egyébként sem lennének drágák. A konzultáció 50-60 perc beszélgetés. A terápiának nem sok értelmét látom. Jártam előtte pszichológusoknál, nem segített. Most is a gyógyszer segít, de eljárok a konzultácókra mert így szokás.

A régi munkahelyéről kaptam egy emailt. A Pszichiáter főorvosuk 5.000Ft-ért felírja a gyógyszereket. Ha ezt tartósan lehetne az nekem megfelene. Egyébként járhatnék a főorvoshoz alkalmanként 25.000Ft-ért konzultációra ami 25 perces lenne és persze le kéne bumlizni.

Lehet rákérdezek náluk a tartós, pusztás recept felírásra.

Mehetnék még állami pszichiátriára. Csak körzeti beutaló kell, ingyen van, közel van, oep támogatott gyógyszerek. Nem állok jól anyagilag.

Azon is gondolkoztam hogy szimplán lehetne-e kérni a körzeti orvostól a gyógyszereimet? Probléma hogy a körzeti orvosom nincs oda értem. Egyszer kiirattam magam táppénzre, majd 2 hónapra szorongásos és pszichoszomatikus tünetekkel. Még akkoriban költöztem a körzetbe.

Szerintem az volt az elképzelése hogy valami munkakerülő, hobbidrogos vagyok. Ennek megfelően viselkedett velem. Pedig komoly tüneteim voltak, sokat segített az állapotomon a táppénz és a gyógyszerek is.

A problémáimra azért sem tértem ki mert nagyon hosszú lenne, generalizált szorongás, szorongásos depresszió, pszichoszomatikus betegségek pl. vizelési, alvási, bőr problémák. Nehéz háttér, hosszan sorolhatnám.

A lényeg hogy a gyógyszerek segítenek. Már beállította egy jó szakember. Nem érzem szükségét a többi formaságnak, ráadásul rengeteg rossz szakemberrel találkoztam már. Kétlem hogy most találok mégegy jót. Vagyonokat otthagyni sem szeretnék.

Nincs is energiám új dokihoz menni, elmondani a testi és érzelmi tüneteim, az ezt kiváltó millió okot. Sok alkalom lenne mire végig mondom a problémáim, össze kéne szednem a gondolataim. Megint a sok szarsággal foglalkozni ami csak lehangol. Már sokszor megcsináltam, sok kóklerrel találkoztam. Végül találtam egy jó szakembert, most már csak a gyógyszerekre van szükségem.



#pszichiáter #pszichofarmakológus
2023. jan. 26. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

az állami pszichiátria nem beutalóköteles

felhívod az sztk-t ahova tartozol és időpontot kérsz

elmondod, hogy jártál már be van állítva a gyógyszered ez és ez.

és fel fogja írni.

2023. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Írják a helyi SZTK honlapján hogy körzeti orvosi beutaló kell. Egyszer régen már voltam, akkor telefonban is elmondták hogy beutaló kell, el is kérték a beutalót a konzultáción. Gondolom csak az első konzultációra kell.

A többi amit írtál biztatóan hangzik. Remélem megértőek lesznek és nem kötnek bele a gyógyszerezésembe. Viszem az ambuláns lapokat. Gondolom valamit mondanom kell, hogy mik a konkrét problémáim, főleg hogy mik voltak a gyógysszerezés előtt. Gondolom arról is hogy milyen körülmények közt alakultak ki. Remélem nem lesz ebből nagy múltamban vájkálás, mert azt rosszul viselem. Próbálom összeszedni nekik a releváns dolgokat, amikről azt gondolom hogy egy pszichiáternek tudni kell.

2023. jan. 27. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj államihoz, és örülj annak, amire mások panaszkodnak: 5-10 perc, és recepttel távozol. A körzeti orvos véleménye meg ne érdekeljen, nem azért fizetik, hogy véleményezze az ügyfeleit. Mondjuk az intézményvezető részéről nem vall helyes felfogásra, hogy beutalót kérnek, pont az ilyen kínos helyzetek és empátiahiányos háziorvosok miatt nem szoktak a legtöbb helyen.
2023. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Már bejelentkeztem. Mégsem kell beutaló, mert már jártam náluk. Igaz csak a táppénz megerősítés miatt, nem kezelésen. Bízom benne hogy megfelelően ellátnak. Sok rossz orvossal volt dolgom. A jellemző az volt, hogy nem érdekelte a problémám, nem írt fel semmit. Pszichiáter létére gyógyszer ellenes volt, akkor is ha súlyosak a problémáim, stb... Az meg hogy pszichoszomatikus eredetűek a betegségeim fel sem merült bennük.

Remélem így, hogy már van szakvélemény. Kezelnek jó ideje és javul az állapotom. Így nem kell magyarázkodom és legalább az eddig kapott gyógyszereimet felírják. Nagy megfejtésekben nem reménykedem, nem is szükséges hiszen végre sikerült ráálnom egy működő kezelésre.

A dokik elég gyanakvóak. Nem csoda. Én is ismerek olyat aki élvezeti szerként, más szerekkel fogyasztja ezeket. Olyat is aki árulja. Szomorú hogy a mai világban szinte bizonygatni kell hogy eszem ágában sincs a megbeszélt kúrától eltérni, visszaélni a szerekkel.

2023. jan. 27. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!