Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg segít a terápia és...

Tényleg segít a terápia és gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Súlyos depresszióban szenvedek, nem tudom megéri- e orvoshoz menni, vagy inkább feladni. Azt olvastam a depresszióra nincs gyógymód, ez mégjobban elvette a reményemet. És hogy nincs semminek értelme, mert tényleg nincs. Nem tudok boldog lenni és nem vagyok nyugodt egyáltalán. Túl gyorsan telik az idő is. Ha valakinek segített a terápia és- vagy gyógyszeres kezelés az kérlek írja meg nekem, sokat jelentene. Úgy érzed magad mint depresszió előtt, vagy annyira nem jól?

2023. jan. 12. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Engem kiszedett a depresszióból az antidepresszáns.
2023. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
1-es vagyok, igazából jobban érzem magam, mint a depresszió előtt, mivel már előtte is tele voltam szorongással és lelki fájdalommal, a depresszió meg aztán a legmélyebbre levitt... Jártam terápiára, szép és jó, de igazából nekem az antidepresszáns segített. Beszélgettünk vagy 1 évig a pszichológusommal, mire felírta a gyógyszert, mert látta, hogy a terápia sz.rt se ér. Azt mondják sokan, hogy kell 2-3 hét, mire hat. Hát nekem egyből hatott, nagyon jó volt.
2023. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

És azóta is jól vagy, szeded még az antidepresszánst?

2023. jan. 12. 20:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Antidepresszánshoz nekem is volt szerencsém, nekem is hatott. Én szorongásra szedtem, 10 évig.

Van egy könyv, Elizabeth Wurtzel: Prozac ország, egy depressziós fiatal nő önéletrajza, ajánlom. Nála generációkra visszamenően volt a családban depresszió, annak súlyos formája. Rajta is a gyógyszer segített.

Akinek súlyos szintű, lehet, megéri szedni. Érdekesség, hogy ezeket max fél éves, egy éves szedésre terezték, de sokan vannak, akik ennél jóval hosszabb ideig szedik, az SSRI típusú, népszerű gyógyszer fajtákról beszélek.

2023. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Már nem szedem, de jól vagyok.
2023. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Én közel 2 évig szedtem, Sertralin Sandozt
2023. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 most olvatam ezt:

"It's usually recommended that a course of SSRIs continues for at least 6 months after you feel better, to prevent your condition coming back when you stop. However, if you've experienced previous episodes of depression, a 2-year course may be recommended. Some people with recurring problems are advised to carry on taking medicine indefinitely."


magyarul legalább fél évig ajánlott, van akinél 2 évig, de ha visszatérő súlyos eset, akár életfogytiglan is szedhető (elvileg)


Ugye én 10 évig szedtem, nagyon súlyos mellékhatása nem volt, javította az életminőségemet. Azért hagytam abba, mert a térdeim elkezdetek fájni. Olvasgattam neten, hogy kutatások szerint okozhat csontritkulást (főleg idősebbeknél a csonttörés kockázatát növelheti). Ezért abbahagytam.

Egyébként a térdfájdalom nem csontritkulás miatt lehetett, hanem mert okozhat ízületi fájdalmat a gyógyszer. Nátrium szintemet is levitte az alsó határra (Citalopram az SSRI-k közül a leghajlamosítóbb), utólag jöttem rá, hogy ezért voltak néha lábgörcseim, mikor sportolni akartam.

2023. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
5. Ezt jó volt olvasni, akkor van még remény.
2023. jan. 12. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Van, szerencsére. :) De tudom, mit érzel, én is éltem ebben az állapotban, amiben most te vagy.
2023. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!