Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megkérhetem a szakembert,...

Megkérhetem a szakembert, hogy ne adjon diagnózist és csak kezelje a problémáimat/traumáimat?

Figyelt kérdés

Mert voltam 3 pszichológúsnál (klinikai) meg egy pszichiáternél. Mind összevissza rövid időben változtatta a diagnózisokat. Rám dobtak az elején egy fals diagnózist, aztán a következő alkalomkor meg már megint más votl a bajom. Én ezt elakarom kerülni, mert frusztrál és úgy érzem, hogy semmit se tudnak. Hogy fogalmuk sincs mi a bajom….

Egyre jobban megy el a bizalmam, pedig olyan sok jó szakemberekről olvastam, könyvet, cikkeket, miegymást, de azokat nem fogom ki. Viszont kell segítség, mert szenvedek



2023. jan. 15. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
1 szakembernél maradj meg, akiben megbízol. Ő magának úgyis fog diagnosztizálni, akkor azt veled mért ne közölné? Összetett bajod is lehet.
2023. jan. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg nem kéne első alkalom után diagnosztizálniuk.
2023. jan. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
62%
Első alkalommal nem is lehet diagnosztizálni, mert a páciens sem nyílik annyi idő alatt meg. Persze hogy osszevissza diagnosztizal minden orvos. Sztem ezek a mai pszichologusok nem alkalmasak annak, semmi ember ismeretuk, es frusztraltak.
2023. jan. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Normális klin. pszichológus meg sem osztja a pácienssel a diagnózist, mert kontraproduktív lehet. Pl. ha egy nárcisztikusnak elmondod, hogy nárcisztikus, akkor abba hagyja a terápiát. Kell egy kis idő, mire már befogadóbb lesz erre az információra.


Amúgy hidd el, a diagnózis senkit sem érdekel (legalábbis a normálisabbakat), az csak egy BNO-kód, ami a biztosítónak kell. A terapeutádnak csakis a javulásod számít, mert nem a diagnózisod vagy, hanem valaki, akinek van valamilyen diagnózisa.

Keress egy olyan szakembert, aki nem fog az első perctől kezdve diagnosztizálgatni, legalábbis nem úgy, hogy számodra is feltűnjön.

2023. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Pszichiáterhez menj inkább ő mégis csak orvos. Jobban ért hozzá mint egy pszichológus.
2023. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj hogy a pszichiater gyogyszerrel elintézi amitől a probléma nem oldódik meg.
2023. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy menjen pszichiáterhez, pont az fog magasról tojni a traumáira, gyógyszer bele és kész. Miközben gyógyszer még senkinek nem oldotta meg a lelki fájdalmait. És ők azok, akik diagnosztizálgatnak, ami nem igaz, hogy senkit sem érdekel, egy pszichiátriai diagnózis (hiába a legtöbb téves), egy életre megbélyegzi az embert, mert a pszichiátria nem ismeri el a gyógyulás lehetőségét.
2023. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!