Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Könyv, vagy dokumentumfilm...

Könyv, vagy dokumentumfilm arról, hogy az abuzív párkapcsolatok áldozatai miért nem menekülnek?

Figyelt kérdés
Olyan esetekre gondolok, mikor az egyik ember kontrollmániás, verbálisan vagy fizikálisan bántalmazza a másikat, stb. Sok olyan történetet olvasok, amiben az áldozat mesél arról, hogy hogyan indult el a párjánál ez az abuzív viselkedés, és sokszor olyanokat is említ, amiknél szerintem minden normális ember azonnal szakított volna és megszakított volna minden kapcsolatot. Szóval valamilyen folyamatnak végbe kell mennie ezeknek az embereknek a pszichéjében, hogy tolerálják ezt a viselkedést. Erről a folyamatról keresek valami ismeretterjesztőt, legyen az bármi (könyv, e-book, film, előadás) mert szeretném megérteni.

2023. jan. 27. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak akkor történhet meg, ha mazochista vagy.
2023. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erről szerintem csak szakmai könyvekben tudsz részletesen tájékozódni.

Amúgy ahogy írod is, minden "normális" ember lelépne. Alapból két "nem normális" kapcsolódik ilyen esetekben. Csak egyik sem tudja magáról, hogy "nem normális". A bántalmazó teljesen biztos benn, hogy a másik miatt viselkedik így, ő hozza ki belőle az állatot. Ha az ötödik kapcsolata alakul ugyanúgy, akkor is. Neki ez a defektje. Nem is tudja összerakni, hogy ő a hunyó, elhiszi, hogy teljesen jogos a dühe az áldozata felé.

A bántalmazott pedig azt nem tudja, hogy őt "nem normálisan" nevelték. Azt hiszi, az lesz a megoldás, ha ő szebben viselkedik. Türelmesebb lesz. Sokszor még ő sajnálja az agresszort, hisz honnan tudná, mit hogyan kell, az apja is ilyen volt. Ezek csak apró lehetőségek, milliónyi út vezethet idáig, nem teljesen egy kaptafa. Az egyetlen ami biztos, mindenképp két sérült ember lép kapcsolatba egymással. Nem tudok filmről vagy könyvről ami ezt tételesen kivesézi.

2023. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Erre mondják hogy van a tettes és van az áldozat, egymást vonzzák be.
2023. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha érdekel privátban leírom,hogy én miért maradtam egy ilyen kapcsoltaban és hogyan sikerült végül jó döntést hoznom.
2023. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!