Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy nem...

Miért érzem úgy, hogy nem szeretem az anyukámat, ha mindent megtesz értem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves lány vagyok, és gyermekotthonban élek egy két hónapja.

Engem látogatnak itt a legtöbbször, mégpedig anyukám. És úgy néz ki, hogy jövőhéten ki is kerülök, de én félek emiatt.

Anyukám a szívét-lelkét kitette értem, de én úgy érzem nem szeretem. És már évek óta ezt érzem.

Nem hiányzik ha messze vagyok tőle, de ezt nem mondom neki, mert nem akarom megbántani.

Két éve láttam egy dokumentum filmet, ami valóság alapú volt, hogy egy férfi megölte a családját, mert állítólag egy démon késztette rá. És most nem azon van a hangsúly, hogy léteznek-e vagy nem. Én special vallásos vagyok, ezért hiszek bennük.

De két éve gyakran visszatér a gondolat, hogy félek, hogy egy démon erre késztetne.

És mivel ilyen gondolataim vannak, arra gondoltam, a legjobb az lenne, ha eltünnék egy-két év múlva, mikor jobban tudok magammal mit kezdeni, hogy ilyen mégcsak véletlenül se történjen meg. Mit kéne ilyen helyzetben tennem? Nagyon lesújtottnak érzem magam, már-már beleőrülök, de nem tudom mitől lehet ez.



2015. ápr. 16. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Korán van még az ilyen kamukhoz...
2015. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de miért kell mindent lekamuzni, ami egy kicsit is eltér a valóságtól?! Nem tudom a kérdésemet a nevelőknek rlmondani itt bent, mert félek, hogy betegnek tartanak, és tovább bent kell maradni, de én nem szeretnék, mert roaszul éfzem itt magam, azért tettem fel itt a kérdést.
2015. ápr. 16. 10:27
 3/11 anonim válasza:
Át kellene tenni az Ezotéria kategóriába.
2015. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jó helyen van ez itt a "Mentális egészség"-nél.

Kérdező, igyál reggelente egy kupica szentelt vizet és jóság lesz. Ja meg szórj sót az ablakok elé, az távol tartja a démonokat. Esetlen nézz meg pár évad Odaátot, ott gyűjthetsz tippeket...

2015. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most miért kellett leragadni a démonnál? Nem csak ezen van a lényeg, hanem mondjuk azon, hogy miért nem szeretem azt, aki felnevelt
2015. ápr. 16. 10:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy miért nem szereted Anyukádat azt nem tudom, biztos van valami oka, valami ami történt, hisz nem véletlen vagy gyermekotthonban. Mivel te is azt mondod, hogy démonok nincsenek, így nem is aktuális a problémád. Démonok nincsenek és ne is agyalj ezen. Arra gondolj, hogy minden a legnagyobb rendben. A kamaszok amúgy is furcsák :)
2015. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérd meg Anyukádat, hogy szerezzetek egy jó gyerekpszichológust!
2015. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia, nem kell mindenáron erőltetni a szeretetet.

a lényeg, hogy nyugodj meg, és nyugodtan vezesd az életedet.

a démonok azok csak rossz gondolatok, engedd el őket, és legyél boldog. nem kell mindig őrlődni.

ha kijutottál, azért keress föl egy pszichológust, mert sokat szorongsz.

2015. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az tudnod kell, hogy a szeretet az nem jó érzéseket jelent, hanem jót akarást. Ne az érzelmeidre figyelj, mert azok váltakozhatnak. Viszont mindig tudnod kell a jót akarni, megbocsátani a másiknak, és segíteni ahogyan az tőled telik. A szeret ezt jelenti, és nem a nagy-nyagy hepi érzéseket, tehát jót akarni, megbocsátani és segíteni, még akkor is, ha ezekhez esetleg rossz érzések párosulnak.


A démonokról: vannak rosszat akaró szellemek, de ezekkel nem kell foglalkozni, még akkor sem, ha próbálkoznak, mert aki a jó akarásra teszi a hangsúlyt, az rátalál Istenre, ami már védelmet jelent akár saját rossz gondolataival szemben is.

Az nem baj, ha a fejed körül repdesnek a varjak, csak ne hagyd, hogy fészket rakjanak a fejeden. Tehát az nem baj, ha rossz gondolatok eszedbe jutnak (ilyesmi mindenkinek előfordulhat), csak nem szabad hagyni, hogy befészkeljenek a fejedbe.


Valószínűleg tudat alatt, valamit még mindig nem tudtál megbocsátani anyukádnak, mert nem érteted meg, vagy nem tudtad elfogadni. És a rossz gondolatok ezt a meg nem bocsátást próbálják kikezdeni, de ha meg tudsz bocsátani, szívből anyukádnak, akkor „varjakat” elsodorja a szél, mintha ott sem lettek volna.

2015. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kamaszkorban TELJESEN NORMÁLIS, hogy ambivalens érzéseid vannak az édesanyád iránt. Ez az a kor, amikor a gyerek leválik a szülőről. Nem kell túldimenzionálni, démonokat látni az átlagos kamasz érzések mögé. Ugyanakkor valamiért gyermekotthonban vagy, még ha látogatnak is, tehát biztos, hogy van valamilyen oka annak a haragnak.

Jó lenne, ha beszélni tudnál valakivel erről, és ne hidd, hogy emiatt bolondnak néznének. Lehet, hogy ha kibeszéled magadból, akkor elmúlik. A kimondott szavaknak gyógyító ereje van.

2015. ápr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!