Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom, hogy a nekem...

Honnan tudom, hogy a nekem megfelelő pszichológusnál vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos rossz tapasztalatom van a pszichológushoz járással. 2019 végén jártam egy pszichológushoz, aki úgy érzem, rengeteget rontott a lelki állapotomon. A hozzá való járás akkor szinte egy rúgás volt a szakadékba. Utána 2020 őszén még elmentem egy másikhoz, akivel jó volt beszélgetni, de inkább olyan volt, mintha egy barátnővel beültem volna egy kávé mellé csevegni, nem rontott, de javulást sem éreztem. Mindkét helyen erősen csak a felszínt kapargattuk, nagyon kevés dolgot tudtam megosztani. És nem az volt, hogy nem akarok többet elmondani, hanem a kérdéseik nem arra mentek, és nagyon gyorsan eltelt az idő.

Azóta is megvan minden problémám, plusz újak is jöttek, el akarok menni egy pszichológushoz, de attól tartok, hogy vagy pénz- és időpocsékolás lesz csak, vagy még ront is rajtam.

Honnan tudom, hogy megtaláltam a megfelelő szakembert? Hány alkalom kell ahhoz, hogy lássam, hogy jó irányba haladunk?

Van bennem egy elképzelés, hogy számomra világmegváltó dolgo(ka)t fog tud mondani egy pszichológus. Praktikákat, amik működnek. Ilyenek vannak, vagy ezekre hiába várok?



2023. jan. 27. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
4 alkalom után ott kell hagyni, azalatt kiderül. Sok a rossz, de van jó is.
2023. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen segít az,hogy egy kicsit beleásd magad a pszichológia világába,persze csak ha érdekel a téma. Igazából ezt érezned kell,és mivel már van tapasztalatom,tudni fogod milyen a nem jó pszichológus. A netről is erdeklodhetsz jó pszichológusok után,és ismerőseidtol is esetleg,viszont én azt ajánlom hogy ez semmiképpen se tántorítson vissza:) Ritka a jó pszichológus,de van.
2023. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!