Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon sokáig képes vagyok...

Nagyon sokáig képes vagyok rágódni dolgokon! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Helló! A probléma, ami megkeseríti az életemet: rágódás.

Képes vagyok hónapokig, évekig rágódni egy hülyeségen. Hozzáteszem, hogy gyermekkorom óta bántottak, gúnyoltak, ezért nagyon önbizalom hiányos is vagyok. Kérlek segítsetek! Nem bírom tovább! Minden egyes nap, akár munka közben feljönnek olyan cselekedet, amik nagyon kínosak számomra. Például, amikor elöször mentem tekegolyózni az iskolával (kb 7-8 évvel ezelőtt), akkor nem gurítottam, hanem egy picit dobtam (ne úgy képzeljétek el, hogy rendesen dobtam, hanem, hogy egy nagyon picit repült) ilyenkor is leszidtak nyílván. Bár bevallom nagyon hülye voltam..

És ez még csak egyetlen egy dolog a millió közül, amin aggódom. Vagy amikor a padon ültem rövidnadrágba,és mikor felkeltem, picit izzadt volt a combom helyénél a pad, mert vagy 40 fok lehetett, július volt, és erre is kigúnyoltak, bántottak.

Nem is folytatom tovább, mert most megint előjött rengeteg szörnyű emlék! Kérlek segítsetek!



2023. jan. 27. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld elengedni, és keress fel egy pszichológust, ha teheted.

A múlton nem szabad rágódj, hisz megtörtént már. Más véleményére pedig pláne ne adj, aki máson nevet annak valami nincs rendben a fejében. Fel a fejjel!

2023. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok,de reméljük idővel könnyebben eltudunk engedni dolgokat :)
2023. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én is nagyon stresszelős, szorongós vagyok. Ebben a világban, nem is csoda.


Lazítsatok sokat lehetőségetek szerint!

Sok énidő kell, az önszeretet elsajátításához, és ezt gyakorolni kell minden nap.


Nézzetek egy jó filmet, rajzoljatok, színezzetek, fessetek, fussatok, tanuljatok. Bármit ami kikapcsol.

Minden nap végén jutalmazzátok meg magatokat valamivel:) egy ember sem ér annyit, hogy a saját önbizalmatok megsérüljön miattuk!

2023. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Idősebb korodra elmúlik. Sem erőd, sem időd nem lesz ilyesmin agyalgatni.

Házi terápiának azt javasolnám, hogy kösd le az agyadat valami értelmes és hasznos dologgal, pl nyelvtanulás, kreatív hobbik, munka, vagy pl nagymamának tüzifa aprítás.

Ha nem javul/romlik, akkor pszichológus, vagy pszichiáter kell, mert lehet, hogy ez kényszer.

2023. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jelen problémádat az okozza, hogy nem akarod elhinni, milyen sok ostoba ember él a világon. És az ostobaságukat beszólogatással, a másik megszégyenítésével akarják elrejteni önmaguk elől. Ugye nem akarod elhinni, hogy a többiek mind földig hajolva, tenyerükkel végig kísérve gurították ki az első tekegolyót? Nyugodj meg, még pattogott is nekik. Mindjárt kérdezek is tőled. Mit tennél ha valakiről tudnád a társaságban, hogy még sosem tekézett? Majd én mondom: elmagyaráznád neki két rövid mondatban, hogyan próbálkozzon. Miért? Mert azt akarnád, hogy sikerüljön neki. Másik példádnál, ugyan mi dolgod van neked azzal, hogy ők ötödikben nem tanultak biológiát? Mindenki tudja, hogy ez ezzel jár, újat nem mondtak, hogy szerintük ezen röhögni kell csak azt jelzi, hogy ovisok. Az ilyeneken inkább röhögj te is velük. Amúgy is ajánlanám, hogy kezdd el a dolgokat viccesebb oldaláról nézni. Lecsesznek tekén? Szólj vissza "mérgesen": miért nem szóltatok, hogy ez nem gumilabda, nem dobni kell? Ha odadobsz valami oda nem illőt, hirtelen még ők is elröhögik magukat, próbáld ki.
2023. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!❤️ Mindig próbáltam a viccesebb oldalát nézni, de hírtelen semmi se jut eszembe, csak menekülni akartam..
2023. jan. 27. 23:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!