Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek neki?

Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Párom nagyon nagy stresszben van mostanában, iskola és családi ügyek miatt. Odáig fajult a dolog, hogy elkezdte magát bántalmazni, meg is vágta már magát, és segíteni akarok neki, de lelki támogatáson kívül nem tudom, mit tehetnék... Nehezebb iskolába jár, és ebben nem egészen tudok segíteni sajnos. Ha minden igaz, jövőhéten megy el pszichológushoz, viszont a stressz biztosan megmarad addig, és utána is.

2023. jan. 27. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te nem nagyon tudsz segíteni, ehhez pszichiáter kell. Szerintem mielőbb.
2023. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Töltsetek minél több időt együtt, beszélgessetek sokat, rendezzetek közös programokat, tedd boldoggá. Ha esetleg segít: a levendula nyugtató hatású (bár ha nagyon súlyos a helyzet akkor gondolom nem ettől fog függeni)... Jobbulást kívánok neki! :)
2023. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Éreznie kell, hogy mellette vagy, érzelmileg ne hagyd magára. Legyen több közös program, túra és sport, vagy nézzetek filmeket, de lehetőség szerintem inkább mozduljatok ki, szóval inkább a mozit javaslom mondjuk filmnézésre. Tanuljatok együtt, motiváljátok egymást. És reménykedjünk a pszichológus segítségével szépen abbahagyja az önbántalmazást és utána szépen helyre áll majd minden, de legalább javul.
2023. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!