Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehetne azt magyarázni...

Mivel lehetne azt magyarázni ha valaki azelőtt érzi fizikálisan azt a fájdalmat ami azzal jár ha leszúrja magát, mielőtt megtenné azt? Túlélési ösztön?

Figyelt kérdés
Gyerekként olyan körülményeim voltak, hogy elszánt voltam az öngyilkosságra. 2 falu közt volt egy sötét alagút ahol senki nem járt. Odamentem egy késsel a táskámban. Ott 2 marokra fogtam és a hasamhoz raktam. Nem féltem. Egy gyors mozdulat és vége. Aztán ahogy a kés hegye a hasamhoz ért, öszegörnyedtem kicsit a fájdalomtól ahogy ég és szúr olyan mélyen, ameddig a kés éle hatolna. Elvettem a kést, aztán újra felkészűltem és megint ugyan azt éreztem. Nem féltem megtenni, amíg nem éreztem a következményét.
2023. jan. 29. 04:05
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az. Igazából az sem kizárt hogy nem is akartál meghalni, emiatt a tested jelezte hogy nem szabad.
2023. jan. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
81%
Semmit nem "fizikálisan" érzel, semmilyen érzékelés nem mechanikus. Azt eleve az agy dönti el, hogy mikor milyen érzékszervi élményeket élsz át; akár attól függetlenül is, hogy van-e külső inger vagy nincs. (Álmodban is fájhatnak nem létező sérülések!) Amit a valóságból átélsz, az lényegében az agyad által rendezett "mozi", amibe folyamatosan beleszövi az érzékszervi ingereket(is), így többé-kevésbé megfelel a valóságnak.
2023. jan. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!