Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is tapasztalt ilyet...

Más is tapasztalt ilyet pszichológusnál? Csak engem zavar kissé? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Már a második olyan pszichológusnál járok (nő), aki aranyos, meg segítőkész, viszont eszméletlen laza. Nevetgél, sztorizgat a maga életéről, átveszi a szót, kb. mintha egy közeli barátommal beszélném meg az egészet, emiatt komoly erőfeszítés nekem a magázódás használata is, ami nem kicsi kognitív disszonanciát okoz nekem. Előtte egy férfihez "jártam" (vele online beszélgetések voltak), de ő is ugyanilyen volt kb., csak ő még lazább. Vele konkrétan olyan is volt, hogy a beszélgetés majdnem fele a nyaralás megtevezéséről szólt, meg hogy ők hova járnak nyaralni... Az a baj, hogy élőben abszolút nem vagyok az a dolgokat a kezembe vevő típus, nem is kommunikálok szóban jól, meg mivel rólam a legpocsékabb napjaimon sem mondaná meg senki, hogy baj van (hihetetlen jól maszkolok) ezért komolyan sem vesznek igazán, úgy érzem. Ti is tapasztaltatok ilyet?

2023. jan. 30. 12:30
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
20.: Nagyon jól összefoglaltad, köszönöm, igen, én is így érzem, meg valahogy olyan lekicsinyítően is hat... Sokszor volt az, hogy mesélnék valami nekem fontosat, de ő átveszi a szót, az ő élete lesz szó, majd aztán jókat nevetgél, holott én valami komolyba kezdtem volna bele. Utána meg ugye nehezen jön vissza az ember, ha egyáltalán akar ezután mesélni.
2023. febr. 1. 18:26
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kezelésnek tűnik, hanem valami tinglitangli pletykálkodásnak. Ne dolj be annak, hogy szimpi a nő, persze ezt megjátssza, hogy járjanak hozzá. Ha valóban segíteni akarna, akkor nem önmagáról ömlengene. Ki hallott még ilyet?!

Másik tanacsom, hogy nézz utána a végzettségének, hogy valóban pszichológus -e, mert ha csak elvégzett valami gyorstalpalót, akár egyetemen egy év alatt -azt nem nevezném pszichológusnak, maximum coachnak. Amúgy van valaki, akiről ezt el tudom képzelni, hogy így "kezel".. budapesti az illető?

2023. febr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Budapesten dolgozik, de nem itt lakik igazából. Túlzottan nem is érzek nagy változást, úgyhogy szerintem tényleg váltani fogok. Igen, ahogy mondod, ez tényleg csak tinglitanglizás a semmibe.
2023. febr. 14. 14:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!