Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is tapasztalt ilyet...

Más is tapasztalt ilyet pszichológusnál? Csak engem zavar kissé? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Már a második olyan pszichológusnál járok (nő), aki aranyos, meg segítőkész, viszont eszméletlen laza. Nevetgél, sztorizgat a maga életéről, átveszi a szót, kb. mintha egy közeli barátommal beszélném meg az egészet, emiatt komoly erőfeszítés nekem a magázódás használata is, ami nem kicsi kognitív disszonanciát okoz nekem. Előtte egy férfihez "jártam" (vele online beszélgetések voltak), de ő is ugyanilyen volt kb., csak ő még lazább. Vele konkrétan olyan is volt, hogy a beszélgetés majdnem fele a nyaralás megtevezéséről szólt, meg hogy ők hova járnak nyaralni... Az a baj, hogy élőben abszolút nem vagyok az a dolgokat a kezembe vevő típus, nem is kommunikálok szóban jól, meg mivel rólam a legpocsékabb napjaimon sem mondaná meg senki, hogy baj van (hihetetlen jól maszkolok) ezért komolyan sem vesznek igazán, úgy érzem. Ti is tapasztaltatok ilyet?

2023. jan. 30. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

A maszkolásnak annyi értelme van amennyit segít.

Csapj az asztalra, hogy jobban akarsz lenni ebbe az irányba menjenek a dolgok.

Amúgy én elég sok pszichológusnál jártam

Plussz Thalassába.


A tanácsom omega 3 +b vitaminok, d vitaminok , pozitív mantrák pl.: köszönöm, illetve a hála fontos. Bocsáss meg másoknak és kezdj el segíteni másokon illetve igyekezz sokat sétálni a természetben rokonokkal, barátokkal.

De azt mondják az őszinteség a legfontosabb.

2023. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nem Leventének hívják az urat?

Amúgy velem is ez volt, de lehet nem olyan durván, mint nálad, mert rajtam azért jobban meglátszik, ha unatkozom vagy ingerült vagyok valaki miatt.

És tudom, ilyenkor nagyon nehéz leállítani azt az embert, aki segít rajtad. De akkor meg fejezd ki magad az arcodon keresztül. Vágj fapofát vagy sóhajtozz.

Írhatsz priviben. Érdekelne, hogy mennyivel másabbak a tapasztalataink velük kapcsolatban.

21/L

2023. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jártam még pszichológusnál, de ez így biztos nem oké. Az rendben van ha beszélgettek, feloldódtok, de hogy te fizess azért hogy a "pszichológus" magánéletét hallgasd.. Ha nem tudsz kiállni magadért, és konfliktuskerülő vagy, ne menj többet hozzá egyszerűen keress mást/jobb szakembert (bár nyilván az sokkal jobb lenne ha meg tudnád mondani mi a helyzet).
2023. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

1.: Az őszinteség megvan, én érzéseket nem tudok kifejezni valamiért, főleg, ha azok negatívak.


2.: Nem, nem Leventének hívják, de nagyon gyakori neve van a dokinak. :D Az a baj, hogy engem ilyen extrém szinten tisztelettudónak meg illedelmesnek neveltek, meg valahogy a negatív érzéseket nem tudom úgy kifejezni sajnos. :/


3.: Igen, ahogy neten olvastam ott sem írják pozitív jelnek, ha ilyen jellegűvé változik a kapcsolat a segítő és a segített között.

2023. jan. 30. 13:45
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Jó, a válaszaid alapján szinte egyértelmű, hogy semmilyen változás nem fog bekövetkezni. Maradj csak extrém illedelmes, a (nem kicsit drága) dokit meg majd fizeti anyud.
2023. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
5.: Ezeket mégis miből szűrted le? Egyébként meg bőven felnőtt vagyok már...
2023. jan. 30. 14:01
 7/23 A kérdező kommentje:
Egyébként meg igen, jórészt azért is szorulok segítségre, mert nem tudom kifejezni az érzéseimet normálisan, ez van. Hihetetlen basszus, hogy ezen a felületen már kérdezni sem lehet, mert egy kötekedő meg ítélkező biztosan akadni fog...
2023. jan. 30. 14:03
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyolcadik terápiámba járok :-)

De ilyen még nem volt. Keress mást, ezek idióták.

2023. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na, hát eléggé egybehangzóak a vélemények... Köszönöm szépen a visszajelzéseket, akkor ól éreztem, hogy nem feltétlen jó az ekkora lazaság.
2023. jan. 30. 17:30
 10/23 anonim ***** válasza:
Elvileg nem normális. Az nem baj, ha valaki kicsit lazább, de hogy ennyire. Az én pszichológusom soha nem áll neki saját magáról sztorizgatni, úgy tudom, nem is nagyon tehetik ezt.
2023. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!