Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyivó vagyok és sörfőző....

Nagyivó vagyok és sörfőző. Utóbbit nem adnám fel. Mi a járható út?

Figyelt kérdés

Jellemzően lepihenésig tolom, így alakult. Járt már valaki így? Szónoki kérdés, nyilván rengetegen...


Eszemnél vagyok sokáig, nem ez a gond. Inkább az hogy továbbmegyek, és rég bőven kérdéses a kontroll... Minden bizonnyal ez a baj. FYI most elég satu vagyok, mégis merengek és írok. Közben tudom, hogy holnap kb. röhögök, amikor olvasom (vagy valami), mert semmire nem emlékszem. (Igen, közben csomó hibát javítok, hellyea)


Hogy lehet letenni erről absztinencia nélkül? Mi van, ha elemi erővel, világosan hivatásomnak érzem a sörfőzést (receptek fejlesztését és hű adoptálását adott motyókra tkp, meg a végtelen segítséget a házi sörfőzők felé), és ez az egy hülyeség akadályoz az egészben, hogy nagyjából kérlelhetetlenül élvezem a szunyáig b3b@52á$t? Mit tegyek, te mivel értél el eredményt? Van ember a földön, aki ebben egyensúlyt tud mutatni?


Köszönöm minden gondolatotokat, nagyra nőjetek! :] El se tudjátok képzelni, mi érték egyetlen egy is a valóban végigjárt utakból.


Oké, legyen helyén a békétek, tényleg nem feszkeltő szándékú kérdés, sőt. Keresem a feloldást, a jó egyensúlyt, és nyilván inkább azok válaszait, akik ezt is erőlködés nélkül értik. <3


2023. febr. 2. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nem alkoholisták tudnak mértéket tartani. Az alkoholisták nem. Mivel az alkoholizmus egy betegség. Nincs olyan, hogy kontroll, vagy csak kicsit iszok, kicsit rúgok be. Súlyos nyugtató függő voltam, van rálátásom a témára. 2 út van:

A. Iszol és alkoholista maradsz, vagy

B. Egyáltalán nem iszol. Semennyit. Egy kortyot se.

A sör főzéséhez nem kötelező inni. Apósom pálinkafőző volt, egy kortyot sem ivott.

A döntés a tiéd.

2023. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
100%

Amikor nem te döntöd el többé, hogy mennyit iszol, akkor nincs olyan, hogy kevesebbet iszol. A (pszichés) alkoholfüggőknél hasonló hivatástudat nélkül is megjelenik az az irracionális elképzelés, hogy úgy akarja abbahagyni az ivást, hogy mégsem hagyja abba. Nem lehet. Ez a "terv" mindig visszakanyarodik oda, hogy végül ugyanúgy iszol, mint addig.


Van is erről egy vicc. Egy alkoholista napról napra látja, hogy valaki bejön a kocsmába, megiszik egy pohár sört, majd továbbmegy. Megkérdezi tőle, hogyan csinálja, ő sose tudna egy pohárnál megállni. A férfi elmondja, hogy hát ő munkából jön, otthon meg várja a család, úgyhogy megissza a sört, és megy is haza. Az alkoholista elámul, "hát, besz*rás, ha én erre képes lennék, akkor egyfolytában ezt csinálnám!"

2023. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy kellene sört főznöd, hogy még csak meg sem kóstolod.
2023. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!