Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiség zavar...

Milyen személyiség zavar lehet ez, és mi lehet a járható út a gyógyitáshoz? Párkapcsolati problémák alakulnak ki miatta.

Figyelt kérdés
Alapból személyiségzavaros vagyok, az élet több területén gondot okoz, de nem hoznak ki belőlem olyan érzelmi reakciót, amitől nagyon rosszul érzeném magam, kivéve a párkapcsolataimat. Az elején, amikor még nem félek a szakítástól, teljesen a kezemben tartom a dolgokat, és úgy alakítok mindent, ahogy tetszik. Később viszont úgy érzem függője leszek a páromnak, és ő ezt megérezve rajtam egyből úgy alakít mindent ahogy ő akar. Én meg reflexből "szót fogadok", nem papucs vagyok félre ne értsétek, csak úgy érzem mindig hogy elhagy, ha nem csinálom meg ezt meg azt, gyakran csak a környezetem ébreszt rá, hogy hahó, ezt azért már mégse hagyd. Nem megaláz, nem papucsként kezel, nem ciscskáztat, csak szimplán akaratos, és inkább azokat akarja csinálni ami neki jó, nem az ami nekem. Eddig minden barátnőmmel volt ilyen gond, nem hiszem hogy szimplán "ilyeneket fogok ki". Alacsony önbizalom? Személyiségzavar? És hogy tudok ebből kijutni? Épp egy jó párkapcsolatban vagyok, de féle khogy itt fog elcsúszni megint.

2015. febr. 2. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy dependens személyiségzavar:


[link]

2015. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alábbi linken a 74. oldaltól többet is megtudhatsz róla:


[link]


Állítólag terápiával sikeresebben kezelhető, mint a többi személyiségzavar.

2015. febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek dependens tünetek, de azért tudd, hogy nincsenek TISZTA személyiségzavarok. Én pontosan ugyanígy működtem a kapcsolataimban, pedig egész másfajta személyiségzavarom volt (kis dependens beütéssel).


Kijutni terápiával lehet. Hosszúval, ami több év is lehet. A dolog pedig úgy működik, hogy egyrészt meghatározott sémák alapján választasz partnert (tehát DE, ilyeneket fogsz ki, mert aki másmilyen, azt észre se vennéd), másrészt ha valakiben csak egészen enyhe is a hajlam a feletted való "uralkodásra", akkor is felkínálod a viselkedéseddel a partnernek a szerepet. Az okait, a kapcsolataid működési mechanizmusát nagyon-nagyon mélyen kell keresni, oda pedig szakember nélkül nem lehet eljutni. (Kognitív terápiával SEM! Csak analitikussal. Szóval szánj rá pár évet, és tényleg rendben leszel utána, tapasztalatból írom, egykori személyiségzavarosként. Én már, ha akarnék sem tudnék úgy működni, mint régen. :) )

2015. febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattál. Sajnos a mostani kapcsolatom is kezdi megsinyleni a dolgot. Eléggé uralkodásra hajlamos a hölgy, és kezdi is kiélni. Nem vagyok valami boldog a kapcsolatban de ugye nem tudom kirakni... Azt mondja szeret, de nem érzem így. Teljesen semleges, ha kedves vagyok neki, csak annyit ír rá hogy de aranyos bvagyok és köszöni... szóval aki szerelmes sztem nem így reagál..
2015. febr. 5. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!