Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Manapság indokolt érv az...

Manapság indokolt érv az öngyilkosságra ha valaki nem beszél idegennyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon lehangoló ami ebben a videóban elhangzik:

[link]


A FAG ügyvezetője (ami nem is egy elit cég) mondja, hogy mindegyik munkavállalójának kötelező legalább 1 idegennyelv beszélése. Az egyetemre jelentkezők 2/3-nak már van középfokúja míg sokan már középiskola alatt megcsinálják a C1-et.


Eközben én diplomával totál megcsappant angol nyelvismerettel csak vegetálok egy KKV-nél (nagy szerencsével ide vettek fel nyelvtudás nélkül) ahol a napjaim így is megvannak számlálva.

Ha hamarosan kirúgnak akkor nem tudom miből fogok élni, ki fog engem alkalmazni miközben közel 20 éve szenvedek azért, hogy legalább angolból legyen egy erős középszintű tudásom.


De egyszerűen nem sikerül! Nem megy! (Lehet már a konstans lappangó depresszióm miatt sem)


Ezért mostanában napi szinten fut át az öngyilkosság gondolata a fejemben. Tudom, hogy a mostani munkahelyemen meg vannak számlálva a napjaim és fogalmam sincs hova fognak felvenni legközelebb.

Egyszerűen egy senkinek érzem magam nyelvtudás hiányában.



2023. febr. 2. 19:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem jarsz el tanárhoz? Meg annyi ingyenes lehetőség, videó, beszélgetőcsoport, akármi van.
2023. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
#1: Közel 20 éve azt csinálom. Egyszerűen nem megy, nem tudok fejlődni, nem sikerül!
2023. febr. 2. 20:04
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Én még a magyart is töröm. Diplomám nincs nem is lesz. De mégis keresek annyit mint egy diplomás. Szóval nem indok. Lehet kifogni jó munkahelyet.
2023. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%
Lehet diszlexias vagy akkor
2023. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#4: Akkor is ha összejött egy diploma? (igaz a képzési idő kétszerese alatt)

Ki tudná ezt utólag kivizsgálni?

2023. febr. 2. 21:57
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Milyen szak? Ha történész vagy jogász vagy - nem hinném,hogy diszlexiával sikerült volna. De mondjuk ha fizikus, akkor nem feltétlenül akadály.


Millió szakma van, ahol nem kell nyelvtudás. Másrészt meg nem kéne egy dologra ennyire rápörögni. Lehet, hogy hülye hasonlat, de itt a gyk-n javasolták egy kis péniszű srácnak (pont emiatt kérdezett) hogy tanuljon meg jól nyalni (a szó szoros értelmében). Szóval oké, az angol nem megy (vagy csak szóban nem megy? csak írni nem tudsz? nyelvtan nem? szövegértés?), de szorgalmas vagy, a szakmában penge, segítőkész, jó társaság... Lehet kompenzálni a hátrányt. Talán hagyni kéne már az angolt és más területen erősíteni.

2023. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

Manapság szinte az összes szellemi munkához elengedhetetlen a nyelvtudás és ezt el kell fogadni. Ezért nem is értek egyet azzal, hogy a diploma megszerzéséhez eltörölték a kötelező nyelvvizsgát. Ha nem megy a nyelv, akkor inkább szakmát kellene tanulni, egy jó szakmunkás sokszor amúgy is többet keres mint egy diplomás.

Esetleg az lehetne megoldás, hogy kimész külföldre 1 évig és ott felszedsz annyi nyelvtudást, hogy később itthon meg tudod szerezni a nyelvvizsgát. (Bár akkor már nagy eséllyel nem jönnél haza.)

2023. febr. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

"Manapság indokolt érv az öngyilkosságra...?"

???????


Nem manapság, hanem bármikor bármi miatt elkövetnek emberek öngyilkosságot, teljesen függetlenül attól, hogy mások azt elég indoknak tartják-e vagy nem.

Aki öngyilkos lesz, az nem gondolkodik normálisan, tehát teljesen értelmetlen azt kérdezni, hogy indokolt érv-e valami vagy nem: ha ő(!) úgy gondolja, hogy igen, akkor meg fogja tenni.

2023. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

"a mostani munkahelyemen meg vannak számlálva a napjaim és fogalmam sincs hova fognak felvenni legközelebb"

Milyen munkát keresel (azon kívül, hogy ne kelljen hozzá nyelvtudás) és hol?

És ugye máris keresed aktívan? Mióta?

2023. febr. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

Én ha valaha is úgy fogom érezni, hogy az élet már nem nyújthat semmi újat, és készen állok a halálra, akkor csinálok valami hősieset. Beállok az ukrán hadseregbe és önként jelentkezek a betolakodók elleni frontharcra például. Vagy elmegyek terroristák ellen harcolni. Előképzettség nélkül különösen életveszélyes? Nem mindegy? Ha úgyis meg akartam halni! Ide nekem minden ellenséget! Egy biztos, hogy nem drámázok, és nem úgy ha halok meg, hogy ezzel a világot jól megleckéztessem. A világ nem fogja elszégyellni magát, amiért igazságtalan és kegyetlen volt, és pont tesz rá, ha én kiugrok egy ablakból, beveszek valami pirulákat, magamra nyitom a gázt, vagy felvágom az ereimet, mint valami szerencsétlen lúzer. Ha már az életet nem tudom úgy élvezni, amilyen, legalább meghalni méltósággal akarok.


Ilyen hülyeség még biztos nem indokolja, hogy egy készségben nem úgy teljesítek, mint ahogy elképzelem magamnak, hogy a világ elvágjam tőlem.

Egy csomó mindent nem tudok. Nem tudok autót vezetni. 53 évesen soha nem volt jogosítványom. Nem vagyok valami nagy tehetség a főzésben. Nem értek a csillagászathoz, pedig rohadtul érdekelne. Imádnék énekelni, nagyon szép basszus hangom lenne, ha gyerekkorom óta fejlesztettem volna, de már legkisebb kórista sem leszek. Brühühű, ugorjak a vonat elé, legyen belőle egy apró újságcikk, hogy egy önpusztító baromarc miatt órákig állt a forgalom? Azok tehetnek talán a nyomorúságomról, akiknek a szerelvény alól kell majd kikanalazni a beleimet? Ők is csak utáljanak érte, amiért tönkretettem a napjukat? Egy öngyilkost még csak őszintén sajnálni sem szoktak. Mindig akad rosszabb sorsú ember, aki szívesen cserélt volna velem a halálom előtt 10 perccel, és mégis él tovább.

2023. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!