Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehetnek ezek a hangulat...

Mitől lehetnek ezek a hangulatingadozások?

Figyelt kérdés

Pl. délelőtt még normális kedvvel kelek fel van motivációm csinálni a dolgokat de ez nagyon hamar elmúlik, félbe hagyom a dolgokat úgy érzem mintha minden jó érzés kiürülne belőlem. Próbálom csinálni a dolgokat de nem jó kedvvel. Erős szorongás van rajtam, feszült, dühös leszek mintha mindenki ellenem lenne. Az öngyilkosság is eszembe jut. Az a furcsa, hogy van, hogy olyan napom van amikor nem vonz az öngyilkosság gondolata mégis mindig eszembe jut minden problémáról. Általában a nap egyik felében normálisan érzem magam a másikban meg rosszul de van, hogy napokig tartanak ezek a mélypontok.

Ez valami mentális betegség lehet?

Néha félek egyszer komolyabban kárt teszek magamban...



2023. febr. 2. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de velem ugyanez van.
2023. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg pl. ma délelőtt alig vártam, hogy haza érjek és játszak egy játékkal de mire hazaértem már élni nincs kedvem pedig semmi rossz nem történt. Tehát hol van kedvem valamihez hol nem nagyon furcsa
2023. febr. 2. 17:20
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Valami hobbyt kellene keresned, barátokat és/vagy venni egy szobanövényt, háziállatot és máris kevesebbet gondolkoznál butaságokon.
2023. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt úgy hívják szakpszichológiai nyelven a kognitív etológusok hogy meg vagy baszódva. Van ilyen tudatállapot de ki lehet rándulni belőle csak stabilizálnod kell magadat Fiam.
2023. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Háziállatom van, barátaim nincsenek, hobbim sincs, mindentől hamar elmegy a kedvem. Lehet a hosszantartó magány okozza :(
2023. febr. 2. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Bipoláris vagyok, átérzem a szitut
2023. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Én is ugyan így vagyok
2023. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Érdekes dolog ez a "kedv". Mintha uralkodna rajtunk.

Pedig szerintem lehetséges az is, hogy mi uralkodjunk a kedvünk felett. Lehetsz te a kedved ura!


Párszor megkérdeztem egy-egy idős embert, hogy "Megtanulta boldoggá tenni önmagát?" Szomorú, hogy gyakran nemleges volt a válasz.

Már gyerekkorban megtanultuk viszont boldogtalanná tenni magunkat.


Szerintem a kedvetlenség mögött sokszor a szabadság hiányának illúziója van. Ha azt mondod magadnak (szavak nélkül, tudattalanul akár), hogy ezt meg azt KELL csinálnod, hogy MUSZÁJ, az lomboz le és veszi el a kedvedet.


Ha jól tippelek, akkor ezzel a tévhittel lenne jó leszámolnod. Nincs kell, nincs muszáj, senki nem tud kényszeríteni semmire. Szabad vagy.


Amikor felébredsz, olyan, mintha egy számítógépes szerepjáték mentését töltenéd be: belecsöppensz egy karakterbe, egy helyzetbe, egy háttérsztoriba. De ezen belül szabad vagy bármit csinálni! Lehet hogy apránként, de akár teljesen meg tudod változtatni a körülményeidet!


Ha olyannal telik a napod, amit nem látsz értelmesnek és értékesnek, persze, hogy elmegy a kedved!


Figyeld meg a gondolataidat, ellenőrizd le őket és a tévedéseket igazítsd ki. Beszélgess önmagaddal, még ha félsz is az ítéleteidtől. A legtöbb téves, sőt rosszindulatú. Lehetsz önmagad legjobb barátja, megbízható segítője.


Szerintem amikor az öngyilkosság eszünkbe jut, az pont hogy azért van, mert igazán ÉLNI szeretnénk. Meg akarunk szabadulni a helyzetünkből, amit nem látunk jó életnek. Gyakran csak a téves gondolataink kötnek gúzsba, és valójában van erőnk és szabadságunk.


Nem a gondolataid, érzéseid, érzeteid vagy, sem nem a helyzeted, körülményeid, történeted. Te a figyelem egy pontja vagy, forma nélküli tudatosság. Ha nem azonosulsz semmivel ami örökké csak változó forma, akkor megélheted a puszta létezést és észreveheted, hogy jobb létezni, mint nem létezni, és hálát, örömöt érezhetsz.


Fárasztó nekifeszülni annak, ami van.

Fárasztó kényszerítve lenni.

Fárasztó a múlton rágódni és a jövőtől félni


Lazíts, lélegezz, figyelj. A jelen pillanatban van a szabadságod és az erőd.

jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
63%

Az is hat a kedvünkre, amit eszünk. Ha tiszta hús és zöldségek helyett finomított szénhidrátot, cukrosat eszek, nyomottabb a hangulatom.


Az sem mindegy, mit és mennyit iszol. Sokszor kevés tiszta vizet inni a legjobb tudtommal. (Én csapvizet desztillálok és egy pici parajdi sót teszek bele.)


A test hat a lélekre. Fontos a mozgás is, a nyirok anélkül nem is áramlik rendesen. Az intenzív mozgás örömhozó hormonokat termel.


A természet is fontos. Távolra nézni, a fák susogása, a szél, a madarak kórusa, vízcsobogás. Séta egy erdőben.


Hidegzuhany után vidámságot és energiát szoktam érezni.


Barátokkal nevetés, barátnővel hempergés is felemelő.


Egy jó hosszú masszázs, amibe beleszundítasz. Meleg vízben ázni gyógyfürdőben.

jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!