Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A neurotipikus normik ha...

A neurotipikus normik ha bármilyen szempontból más vagy akkor ellenségesek lesznek veled?

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 17:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Elsősorban külsőre, viselkedésre, alaptermészetre, beszédre, hangra értem.
2023. febr. 4. 17:30
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2023. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindegyikük, de vannak olyanok, akik igen. Főleg, ha nem tudják, hogy mi van veled.
2023. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Általában nem, de veled igen.
2023. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4


?

2023. febr. 4. 18:08
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem manapság a "ha bármilyen szempontból más vagy" van egy picit túl lazán értelmezve.

Nehéz megválaszolni ezt a kérdést, hiszen nagyon szélsőséges eseteket tartalmazó spektrumot lefed.

2023. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


Az egyes kommentemben kifejtettem:


“ Elsősorban külsőre, viselkedésre, alaptermészetre, beszédre, hangra értem.”


Ha külsőre, viselkedésre, beszédre, hangra eltérő vagy mint az átlag akkor beindul a kódolt kiközösítő mechanizmus?

2023. febr. 4. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Értettem. Erre írtam, hogy nagyon széles spektrumot fed le az "eltérő vagy, mint az átlag". Nem csupán ezek összességére nézve, de még egyenként is.

Mind külsőre, viselkedésre, alaptermészetre, beszédre és hangra is külön-külön is (talán a hang kivétel lehet ebből).


Nem mindegy pl. viselkedés esetén, hogy az eltérő alatt egy súlyos viselkedési zavart vagy egy kis mértékben eltérő szokást értünk?


Szerintem manapság akkora tolerancia van a "mássággal" szemben, mint soha a történelem során. Csak eljutunk lassan odáig, hogy nem arról beszélünk, hogy a határt meg kell húzni valahol, hanem néhány ember szemlélete szerint nem is kéne határt felállítani.


Az én kérdésem inkább az, hogy meddig megyünk még el?

2023. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Minden párkapcsolat mögött az elsődleges motiváció a gének továbbadása (ez zárt genetikai programon fut, nem tudjuk befolyásolni). Biológiai szempontból a cél a legegészségesebb utód létrehozása, amit csak két neurotipikus tud megcsinálni, ugyanis ha az egyik személy beteg, akkor megnő annak a kockázata, hogy az utód is átörökli a hibás gént. Másrészt az ember társas lény, azt csinálja, amit a többiek is, ezért ha valaki eltér az átlagtól, azt a többség kerüli, mint a pestist, nehogy ők is a közösség perifériájára kerüljenek. Ez a magyarázat a kérdésedre.


Az érem másik oldalán viszont ott van az is, hogy nemcsak ösztönlények vagyunk, így felülírhatjuk a primitív motivációkat, és a kapcsolódás egy másik emberhez sokkal több dimenzióban valósulhat meg.

2023. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
100%

És a nem neurotipikus normik nem bántottak? És a nem normi neurotipikusokkal mi a helyzet? Vagy csak úgy vagy vele, hogy akinek nem tetszel, az mind "neurotipikus normi"?


Nem lehet, hogy éppen te vagy mindenkivel előítéletes, aki nem olyan, mint te?


Megnyugodhatsz, sok olyan embert is idegesítesz, aki se nem neurotipikus, se nem normi.

2023. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!