Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előre leszögezem, hogy nagyon...

Előre leszögezem, hogy nagyon sajnálom, hogy irigy vagyok, ahelyett, hogy örülnék. A sztori lejjebb. (?)

Figyelt kérdés

Nos, a kedves családomnak mindkét oldalon vannak pszichés problémái. Anyám ágán nagyanyám öngyilkos lett, valószínűleg bipoláris volt. Apám ágán csak annyi látszik, hogy apámnak van két testvére, egy férfi és egy nő. A férfinek van elég sok gyereke, a lányai elég szorongósak, depresszióra hajlamosak, kicsit hisztérikusak. Innen az egyik lánygyerekkel (unokatesómmal) nagyon jóban vagyok. Nagyon szeretjük egymást, nagyon közel vagyunk egymáshoz. Illetve ez inkább a múlt, mert pár éve megismerkedett egy férfivel, aki tényleg nagyon nagyon jó választás volt.


Most azon kívül, hogy az unokatestvéremnek van egy szerető párja, anyagilag is jobb helyzetbe kerültek, hiszen két ember nyilván jobban jön ki anyagilag, mint egy. Nagyon szép helyen laknak, jó nagy lakásuk van, stb. stb.


Én egyedül neveltem a gyerekeimet, mindig, minden hónapban gyomorgörcsök és kétségbeesések között számolgattam, hogy lesz-e elég pénzem rezsire, kajára, stb. A lakásom teljesen lelakott, egyáltalán nincs pénzem felújítani. (Gyulladt már ki elektromos vezeték a falban, de amúgy szó szerint minden teljesen le van amortizálva.)


Nem vagyok csúnyább nála, nagyon hasonlítunk egymásra, de ő egy egész más típus, mint én. Sokkal keményebb, erősebb és fiatal lány kora óta jobban tetszik a férfiaknak, bár neki sincsenek (voltak) hatalmas sikerei. Majdnem 40 éves volt, mikor megtalálta a jelenlegi párját. Én mindig azt hittem, hogy nekem is össze fog jönni (pont ebben a bővös 40 éves korban reménykedtem), de nem így történt. Kilátásom sincs arra, hogy legyen egy párkapcsolatom, mert már jóval elmúltam 40, pszichés betegségeim vannak (elég súlyosak).


Tudom, hogy nagyon undorító dolog irigykedni és szégyellem is magam. Az unokatesómnak is kijutott a jóból, a gyereke apukájával nem volt jó a kapcsolatuk, a válásuk után ő is egyedül volt egy-két évig, szóval ő is tudja, hogy milyen az, ha nem stimmelnek a dolgok.


Ha valaki eddig el bírta olvasni, mit javasolnátok, mivel tudnám ezt az irigységemet leküzdeni és elfogadni, hogy ő egy sokkal jobb kártyát húzott, mint én és ennek inkább örülni kéne?



2023. febr. 9. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a te bajod, hogy jobb neki, hanem hogy pont neki lett jobb az élete. Ha jól értem, eddig aránylag ki voltál azzal békülve, hogy ilyen szar lapokat osztott neked az élet, mert ott volt ő, hasonló sorssal, családon belül, támogattátok egymást lelkileg, még ha ezt így soha meg nem fogalmaztátok, akkor is. Neki fordult a sorsa, neked nem, ez nyilván rosszul esik.

Szerintem beszélj vele. "Figyelj, Juli, én nagyon szeretlek, de eltávolodtunk egymástól, ebben az is nagy szerepet kapott, hogy irigykedek. Viszont szeretném, ha megint közel állnánk egymáshoz, szerinted mit tudunk tenni?"

Még az is lehet, hogy rádborít egy panaszkodást, hogy a pasi széthányja a cuccait, hogy a vécé mellé pisil, nem szokott mosogatni és a gyereket is az óvodában felejtette múlt pénteken. Szóval elmesél csomó olyan dolgot, ami kívülről nem látszik, de rendesen rányomja a mindennapokra a bélyegét.

2023. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1


Köszönöm szépen. Ez tényleg nagyon jó válasz volt. Való igaz, hogy az ő sorsa meg az enyém tényleg nagyon hasonlított egy darabig. És úgy érezhettem, hogy ő a szövetségesem.


Meg is fogom próbálni azt, amit javasoltál.

2023. febr. 9. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!